Włamanie do iPhone’a za pomocą JPEG’a

Panuje powszechne przekonanie, że iPhone’y są znacznie lepiej zabezpieczone przed hakerami od smartfonów z Androidem. To niestety nieprawda, gdyż je do nich również można się włamać. Co więcej, jest to bardzo proste.

Jeszcze kilka lat temu mówiło się, że system iOS jest doskonale zabezpieczony przed hakerami. Być może tak było kiedyś, ale dziś poziom zabezpieczeń iPhone’ów nie jest wcale dużo wyższy od sprzętu z Androidem.Potwierdza to witryna Hacker News, która pokazuje jak łatwo jest włamać się do sprzętu Apple. Co więcej, można tego dokonać poprzez plik graficzny w formacie JPEG.

Jedyne co haker musi zrobić, to nakłonić użytkownika sprzętu do otwarcia zdjęcia lub nawet dokumentu PDF, który może zostać mu przesłany jako załącznik do emaila lub znajdować się na internetowej stronie. Gdy plik zostanie otwarty, haker może wówczas uruchomić na tym urządzeniu złośliwy kod, który zapewni mu pełny do niego dostęp. Będzie mógł wówczas przeglądać nasze pliki, a także informacje znajdujące się w pamięci smartfona.

Oczywiście jak to w przypadku groźnych luk bywa, zanim została upubliczniona, upewniono się, że zostanie załatania. iOS 10.1 który został udostępniony na początku tego tygodnia, jest na nią całkowicie odporny. Warto więc pomyśleć o zainstalowaniu najnowszej aktualizacji systemowej.

Źródło: Thehackernews.com

You may also like...