Pojemność baterii Galaxy Note 7 obniżona do 60 procent

Samsung udostępnił kolejną aktualizację oprogramowania do Galaxy Note 7. Nowa poprawka ma jeszcze lepiej zabezpieczyć przed eksplozją sprzęt, którego użytkownicy nie zdecydowali się jeszcze dokonać jego wymiany.

Choć Samsung całkiem niedawno rozpoczął kolejną akcję wymiany wadliwego Galaxy Note 7 na inne modele smartfonów lub zapewnia zwrot pieniędzy, to wiele osób wciąż nie zdecydowało się na wymianę sprzętu. Nadal go używa, mimo iż nie jest on do końca bezpieczny.Producent postanowił więc zmniejszyć ryzyko awarii sprzętu, wypuszczając do tego modelu nową aktualizację oprogramowania. Po raz kolejny obniża pojemność baterii sprawiają, że można ją obecnie naładować tylko do 60 %. Samsung ma nadzieję, że zmniejszając ilość magazynowanej energii w akumulatorze, zmniejszy też ryzyko eksplozji.

Firma nie może bowiem zmusić użytkowników do wymiany smartfona, więc w ten sposób stara się zadbać o ich bezpieczeństwo. Nie da się też wykluczyć, że zmniejszenie pojemności baterii, a tym samym znaczne skrócenie czasu użytkowania sprzętu, to strategia mająca zmusić jego posiadaczy do podjęcia decyzji o wymianie.

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...