Wnętrze Vivo NEX odkrywa wszystkie sekrety
Strona MyFixGuide pomagająca w samodzielnej naprawie smartfonów, rozebrała model Vivo NEX. Zaprezentowała m.in., jak wygląda proces wysuwania przedniej kamery.
Vivo NEX to bez wątpienia jeden z najciekawszych smartfonów tego roku. Jest niezwykle interesujący pod względem konstrukcyjnym. Producent wybrał bowiem dość ciekawą metodę poradzenia sobie z niezbyt lubianym notchem. Udało mu się bowiem schować przednią kamerę w obudowie i wysuwa się one tylko wtedy, gdy jest potrzebna.
Zwykle do wnętrza telefonów zaglądają specjaliści z iFixit. Tym razem postanowili ich wyręczyć eksperci z MyFixGuide, którzy rozłożyli ten model na czynniki pierwsze. Rzecz jasna szczególną uwagę poświęcono mechanizmowi wysuwania kamery. Okazało się jednak, że smartfon skrywa jeszcze kilka innych tajemnic.
Pierwszą niespodzianką jest nietypowy sposób otwierania telefonu. Zazwyczaj podgrzanie obudowy, by rozgrzać spajający ją klej, luzuje tylny panel. W tym jednak wypadku poluzowało wyświetlacz. Jego usunięcie wymagało wprawdzie podważenia, ale odszedł dość szybko. To spory plus w przypadku ewentualnej wymiany pękniętego wyświetlacza, gdyż czynność ta nie sprawi nam problemu.
Trzeba jednak być ostrożnym, gdyż pod wyświetlaczem znajduje się zintegrowany z nim czytnik odcisków palców. Jest to jednak inny model niż w Vivo X21 UD, pierwszym smartfonie wyposażonym w taką technologię. To dlatego, że NEX używa niemal polowy ekranu jako czytnika, zamiast tylko niewielkiej jego części.
Pod ekranem znajduje się liniowy wibrator, który wprawia go w drżenie. To właśnie on odpowiada za produkcję dźwięku, gdyż w tym modelu nie ma słuchawki. Głośnikiem staje się więc cały panel ekranu. Podobna technologia działa także w Xiaomi Mi Mix, choć wykorzystuje nieco inne materiały. Jeśli chodzi o przednią kamerę, to mechanizm jej obsługiwany przez silnik krokowy.
Rozwiązanie wysuwania przedniej kamery jest bardzo ciekawe, ale też może niepokoić. Trudno bowiem powiedzieć jak długo będzie to poprawnie funkcjonować. A także ile może kosztować naprawa. Silniki krokowe mogą zacierać się po jakimś czasie użytkowania, a wówczas stracimy jedną z ważniejszych funkcji telefonu. Warto więc dobrze rozważyć zakup takiego sprzętu.
Źródło: Myfixguide.com
Technogadżet w liczbach