World Wide Maze zmienia strony internetowe w labirynt 3D w Google Chrome

Nie brakuje gier opartych na przeglądarkach internetowych dla okazjonalnych graczy, ale nie są dość wyjątkowe jak nowy projekt o nazwie “World Wide Maze”.

Gra jest labiryntem 3D o dynamicznej akcji, stworzona przy użyciu elementów HTML stron internetowych. Użytkownicy używają swoich smartfonów z Androidem jako kontrolerów, a grają na swoim komputerze w przeglądarce Google Chrome. Wystarczy zsynchronizować dwa urządzenia za pośrednictwem przeglądarki Chrome za pomocą unikalnego kodu, następnie możecie uruchomić grę i zacząć zabawę.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7AvTl9aU5D8&feature=player_embedded[/youtube]

Sterowanie odbywa się na dwa sposoby, albo poprzez ruch telefonem, czyli pochylanie nim na boki lub używając kontrolera będącego ekranie. W powyższym filmie możecie zauważyć, na czym polega gra i jak przebiega.

World Wide Maze używa standardu WebGl, więc wymagania są następujące, co najmniej 1 GB pamięci RAM i 256 MB pamięci karty graficznej. Jednak w dzisiejszych czasach większość komputerów będzie w stanie bez problemu poradzić sobie w uruchomieniu gry. Choć może to nie do końca gra, ale można spędzić godziny bawiąc się. Jest to na pewno fajna rzecz do wypróbowania i może to być bardzo dobre w przyszłości nowego rodzaju gier.

 

Źródło: SlashGear

You may also like...