Xiaomi Mi 5 również z Windowsem 10

Mimo kiepskich wyników sprzedaży smartfonów z Windowsem, Microsoft na razie nie porzuca swej platformy. Wręcz przeciwnie, koncern zachęca do wspierania jej inne firmy, które planują wprowadzić na rynek nowe modele w nią wyposażone. Jednym z takich urządzeń może być Xiaomi Mi5.

Kilka dni temu informowałem jaka będzie cena Xiaomi Mi5 oraz jego specyfikacja techniczna, a teraz dowiadujemy się, że smartfon, który swą premierę będzie mieć 24 lutego, może być oferowany w dwóch wersjach. Pierwsza z nich funkcjonować na Androidzie, tymczasem druga będzie działać na systemie Windows 10 Mobile.
Oba warianty mają różnić się tylko posiadanym systemem, natomiast ich specyfikacja techniczna pozostanie taka sama. Otrzymamy więc ekran QuadHD, Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM, internet 4G LTE, 16 Mpix aparat fotograficzny, a także baterię o pojemności 3000 mAh, która będzie całość zasilać. Cena ma być również identyczna i wyniesie około 500 dolarów.

Na razie nie wiadomo jednak czy oba modele trafią na międzynarodowe rynki, czy też któryś z nich będzie oferowany tylko w krajach azjatyckich.

Źródło: Pocketnow.com

You may also like...