Xiaomi zapowiedziało na MWC 2019 pierwszy smartfon 5G

Na rozpoczętych dziś targach MWC 2019, Xiaomi zaprezentował Mi MIX 3 5G. Jest to nowy wariant flagowca, wyposażony w modem 5G, umożliwiający korzystanie z nowej technologii bezprzewodowego internetu.

Rozpoczęte właśnie targi MWC 2019, stoją niewątpliwie pod znakiem technologii 5G. Nowy system łączności już niebawem doczeka się oficjalnego startu. Producenci smartfonów już teraz prezentują sprzęt, który będzie go obsługiwał.

Jedną z firm, która wprowadzi takie produkty do swej oferty jest oczywiście Xiaomi. W Barcelonie chińska firma zaprezentowała model Mi MIX 3 5G, czyli nową wersję flagowca pokazanego w październiku zeszłego roku. Podczas prezentacji prowadzonej przez Donovana Sunga, dyrektora ds. zarządzania produktem, mogliśmy możliwości sprzętu. Zaprezentowano m.in. wideorozmowę, realizowaną za pomocą nowej technologii oraz sieci operatora Orange.

Nowa wersja Xiaomi Mi MIX 3 jest nieco zmieniona w porównaniu do standardowego modelu. Przede wszystkim posiada procesor Snapdragon 855, połączony z modemem X50. Pierwotna wersja smartfona ma nieco starszego Snapdragona 845, który nie dysponuje modemem 5G.

Reszta specyfikacji telefony jest w zasadzie identyczna. Mamy więc 6,39″ ekran AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli oraz 6 GB RAM i 64 GB pamięci. Natomiast do robienia zdjęć możemy wykorzystać podwójną kamerę tylną z dwoma 12 MP sensorami lub podwójną przednią z 24 MP + 2 MP matrycami.

Najważniejszym elementem wyposażenia jest jednak modem 5G. Producent deklaruje, że dzięki temu pobranie 15-minutowego wideo z jakości Full HD ważącego 256 MB, zajmie zaledwie 1 sekundę.

Mi MIX 3 5G pojawi się w Europie już w maju, a w dystrybucji smartfona pomoże wielu lokalnych operatorów, m.in., Orange. Sprzęt oferowany w kolorze czarnym oraz niebieskim będzie kosztował 599 euro.

Mi MIX 3 5G

Mi MIX 3 5G

Źródło: Mi.com

You may also like...