Xiaomi opatentowało unikalny aparat do smartfona

Xiaomi opatentowało nowy pomysł na aparat do snartfona. Koncepcja przedstawia wysuwany moduł, który może służyć jako aparat główny oraz do wykonywania selfie.

Chińscy producenci smartfonów często eksperymentują z różnymi koncepcjami aparatów fotograficznych, a przoduje w tym szczególnie Oppo. Przedsiębiorstwo ma już w swej ofercie urządzenia z wysuwanymi aparatami, a oprócz tego przedstawiło kilka pomysłów na jeszcze bardziej zwariowane konstrukcje.

Xiaomi dotychczas było dość zachowawcze w tej materii. Chińska firma ma jednak kilka ciekawych pomysłów, które mogłyby usprawnić ten element wyposażenia sprzętu. Jeden z najnowszych jej patentów opublikowany przez LetsGoDigital, prezentuje unikalną konstrukcję modułu aparatu, który nie tylko jest wysuwany. Dzięki specjalnej konstrukcji można by bowiem używać go zarówno jako aparat tylni oraz przedni.

Nie zastosowano tu jednak modułu obrotowego, które na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się w kilku modelach smartfonów. Inżynierowie Xiaomi zdecydowali się na niego inne rozwiązanie wykorzystujące obrotowe lusterko. Dzięki odblaskowemu lusterku sterowanemu silnikiem, te same sensory aparatu można więc wykorzystać do standardowych zdjęć i filmów, jak również do selfie. Dodatkowo użytkownik może regulować pozycję lusterka do fotek oraz nagrywania wideo, co w przypadku tradycyjnych aparatów nie jest możliwe.

Rzecz jasna zaprezentowany patent przedstawia jedynie pomysł, więc nie mamy pewności, czy chiński producent zdecyduje się go kiedykolwiek wykorzystać. Xiaomi planuje bowiem wprowadzić do sprzedaży smartfony z przednią kamerą ukrytą pod wyświetlaczem, więc taka koncepcja byłaby zbędna. Z drugiej jednak strony pozwoliłaby ograniczyć liczbę stosowanych sensorów, a tym samym koszty produkcji smartfonów.

Xiaomi

Źródło

You may also like...