Xiaomi rozpoczyna beta testy Androida 13 na dwóch smartfonach

Xiaomi zaskoczyło swych użytkowników, rozpoczynając testy Androida 13 oraz nowego interfejsu MIUI 13.1 na modelach Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro. Oba otrzymały deweloperską kompilację oprogramowania.

Do premiery systemu Android 13 pozostało już niewiele czasu, więc producenci smartfonów powoli rozpoczynają testy nowej platformy. Dołączyła do nich także firma Xiaomi, która rozpoczęła testy kompilacji Androida 13 oraz nowej nakładki MIUI 13.1, udostępniając je dwóm flagowcom. Otrzymały ją modele Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro.

Muszę tu jednak podkreślić, że kompilacje można zainstalować tylko na urządzeniach zarejestrowanych w programie beta MIUI w Chinach. Pakiet nie jest więc dostępny w pozostałych krajach. Obie kompilacje mają po 5 GB, więc ich pobranie z pewnością trochę czasu użytkownikom zajmie. Podobno Xiaomi oparło te kompilacje na Androidzie 13 Beta 3, w którym Google osiągnął stabilność platformy.

Xiaomi na razie nie potwierdziło istnienia MIUI 13.1. Prawdopodobnie firma zrobi to gdy oficjalnie ogłosi program publicznych beta testów Androida 13. Zapewne nastąpi to w ciągu najbliższego miesiąca, choć w tej chwili nie znamy dokładnej daty.

Nieoficjalnie mówi się też, że chiński koncern pracuje już nad nową nakładką MIUI 14. Jej premiera przypuszczalnie zbiegnie się w czasie z premierą smartfonów z serii Xiaomi 13. Na ich debiut jeszcze trochę będziemy jednak musieli poczekać.

Xiaomi 12

Źródło

You may also like...