Xiaomi zapowiada smartfon z 48 MP aparatem. Premiera już w styczniu

Lin Bin, współzałożyciel firmy Xiaomi opublikował na swym blogu zdjęcie, na którym widać całkowicie nowy smartfon z 48 MP aparatem. Znajdzie się w nim sensor Sony IMX586.

Ostatnio producenci smartfonów rozpoczęli nowy wyścig zbrojeń, dotyczący liczby aparatów fotograficznych, które dostaje ich sprzęt. Praktycznie standardowym wyposażeniem stał się podwójny aparat główny, ale niektórzy oferują ich znacznie więcej. Są firmy instalujące już w swych produktach potrójne aparaty tylne oraz podwójne przednie. A już niebawem możemy oczekiwać smartfonów z pięcioma aparatami, takich jak Nokia 9.

Xiaomi podąża w nieco innym kierunku i zamiast zwiększać liczbę aparatów, planuje zwiększyć rozdzielczość wbudowanych sensorów. W lipcu Sony pokazało najnowszy sensor Sony IMX586 przeznaczony do sprzętu mobilnego, który ma aż 48 MP rozdzielczość. Wygląda na to, że chińska firma zamierza wykorzystać go w swym nowym produkcie i stworzy smartfon z 48 MP aparatem.

Potwierdza to sam współżałożyciel i prezes firmy Lin Bin, który na swym blogu opublikował jego zdjęcie. Na fotografii możemy zobaczyć część obiektywu tylnego aparatu, podwójną lampę błyskową oraz napis oznaczający, że sprzęt posiada 48 MP matrycę. Na zdjęciu widać jednak, że moduł aparatu nie jest okrągły, a więc zawiera więcej niż jeden sensor.

Nie wiadomo jaki będzie to model, lecz bazując na harmonogramie producenta, może to być Xiaomi Redmi Note 7 lub Xiaomi Mi 9. Ale to oczywiście tylko spekulacje. Lin Bin zapewnia natomiast, że nowy produkt pojawi się na rynku już w styczniu przyszłego roku i wówczas poznamy jego wszystkie szczegóły techniczne.

smartfon z 48 MP aparatem

Źródło: Engadget.com

You may also like...