Xiaomi sprzedaje więcej smartfonów niż Apple

Xiaomi właśnie zdetronizowało Apple stając się drugim na świecie największym sprzedawcą smartfonów. Chińska firma na obecnie 17 procent światowego rynku tych urządzeń, zaś do amerykańskiego koncernu należy tylko 14 procent.

Jeszcze kilka lat temu Xiaomi było stosunkowo małym producentem smartfonów, który dopiero zaczynał swą karierę w swej branży. Dziś chiński koncern jest na tym polu prawdziwym gigantem, któremu pod względem liczby sprzedanych urządzeń udało się wyprzedzić Apple.

Canalys opublikowało najnowszy raport dotyczący rynku urządzeń mobilnych, który prezentuje się interesująco w kwestii największych producentów. Na pierwszym miejscu zestawienia obejmującego drugi kwartał tego roku, z 19-procentowym udziałem w rynku pozostaje bowiem niezmiennie Samsung. Interesujące przetasowania mają jednak miejsce na kolejnych pozycjach.

Na drugie miejsce największych producentów trafiło bowiem Xiaomi z 17-procentowym udziałem w rynku. Chińska firma zanotowała także największy wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego kwartału zeszłego roku, który wyniósł aż 83 procent.

Na trzecim miejscu znalazł się koncern Apple z 14-procentowym udziałem w rynku oraz jedynie 1-procentowym wzrostem sprzedaży. Jak tak dalej pójdzie, to firmę z Cupertino mogą wyprzedzić producenci z dalszych miejsc, mianowicie Oppo i Vivo. Obaj mogą pochwalić się 10-procentowym udziałem w rynku, a także analogicznie 28% i 27% wzrostem sprzedaży.

Xiaomi powoli staje się najmocniejszym graczem na rynku smartfonów. Firma w ostatnim czasie zanotowała bowiem aż 300-procentowy wzrost sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, 150% w Afryce oraz 50-procentowy w Europie Zachodniej. Jest to zasługa udanej strategii marketingowej zakładającej konkurencyjne ceny w porównaniu do produktów Samsunga oraz Apple. Średnia cena oferowanych przez chińską firmę smartfonów jest bowiem niższa odpowiednio o 40% oraz 75% od modeli konkurencji.

Jeśli tempo wzrostu sprzedaży utrzyma się na takim samym poziomie, to za kilka kwartałów Xiaomi może pokonać również Samsunga.

Xiaomi

Źródło

You may also like...