Sony Xperia XZ4 otrzyma największy aparat na rynku

Najnowsza Sony Xperia XZ4 może zakasować rywali wyposażeniem. Smartfon otrzyma bowiem największy sensor aparatu na rynku, o rozdzielczości aż 52 MP.

Producenci smartfonów od dawna dążą do tego, by ich sprzęt wykonywał zdjęcia na poziomie dobrych lustrzanek. Zaczynają więc zwiększać liczbę instalowanych aparatów. A równocześnie montują w nich sensory o bardzo wysokiej rozdzielczości. W ostatnim miesiącu zapowiedziano już kilka modeli posiadających na pokładzie 48 MP sensor, które ujrzymy na targach MWC 2019. Wygląda jednak na to, że Sony zamierza pójść jeszcze dalej. Chodzą bowiem słuchy, że japoński koncern chce wyposażyć model Xperia XZ4 w aż 52 MP sensor obrazu.

Już wcześniej pisałem, że nowy smartfon będzie wyjątkowo mocny, dzięki procesorowi Snapdragon 855, ale teraz dowiadujemy się również, że będzie wykonywał niezłe zdjęcia. Najnowsze przecieki sugerują bowiem, że smartfon nie tylko dostanie potrójną kamerę główną. Otrzyma bowiem również zupełnie nowy 52 sensor obrazu z przysłoną f/1.6, który nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Przecieki sugerują również, że oprócz głównego 52 MP sensora obrazu, smartfon będzie mieć także teleobiektyw z 16 MP sensorem i przysłoną f/2.6. Trzecim będzie natomiast 0,3 MP sensor ToF.

Nowa Xperia XZ4 zapowiada się więc na bardzo interesujący smartfon, który zapewni nie tylko wysoką wydajność, ale również będzie wykonywał niezłe zdjęcia.

Xperia XZ4

Źródło: Sumahoinfo.com

You may also like...