YouTube na Androida daje więcej kontroli nad filmami, doszły nowe opcje wykorzystujące AI

Subskrybenci YouTube Premium, korzystający z serwisu na urządzeniach z Androidem, mogą już korzystać z nowych funkcji, bazujących na AI. Jedna z nich dotyczy YouTube Shorts.

YouTube wciąż wprowadza nowe opcje usprawniające działanie portalu. Właśnie wprowadzono kolejne funkcje, które dostępne są dla płatnych użytkowników YouTube Premium, korzystających z serwisu na urządzeniach z systemem Android.

YouTube Premium z nowymi funkcjami AI

Jak czytamy na oficjalnym blogu serwisu, jedną z nowości jest funkcja „Przeskocz do przodu”, umożliwiająca przeskoczenie do najpopularniejszego fragmentu filmu. Publikowane wideo czasem bywają długie i oglądanie całości, może być nużące. Gdy dwa razy pukniemy w ekran, pojawia się przycisk „Przeskocz do przodu”, umożliwiając przeskoczenie od razu do najchętniej oglądanego momentu. Fragment wybierany jest na podstawie ​​danych dotyczących oglądalności, a pomaga w tym sztuczna inteligencja,

Kolejna nowość powstała dla YouTube Shorts. Ta opcja przyda się osobom, które chciałyby obejrzeć krótkie wideo, podczas wykonywania innych zadań. Dzięki funkcji obrazu w obrazie, użytkownik może oglądać ulubione treści podczas sprawdzania wiadomości, czy korzystania z innych aplikacji.

Na razie z opisanych opcji mogą korzystać wyłącznie amerykańscy użytkownicy YouTube Premium, którzy posiadają sprzęt na platformie Android. Właściciele iPhone’ów muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż otrzymają je w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dodam jeszcze, że subskrybenci YouTube Premium mogą też uzyskać dostęp do nowych funkcji, nad którymi pracują inżynierowie portalu. Wśród nich jest m.in. opcja automatycznego pobierania filmów Short do oglądania w trybie offline. Kolejna to, asystent AI odpowiadający na pytania i sugestie dotyczące treści oraz odnowiona strona odtwarzania.

Przypomnę tylko, że aby skorzystać z opisanych opcji, trzeba mieć subskrypcję Premium, która w Polsce kosztuje 25,99 zł miesięcznie. Można ja przy tym przetestować przez pierwszy miesiąc całkowicie za darmo.

You may also like...