YouTube przypomni nam o konieczności snu

Mobilna aplikacja YouTube wprowadza nową funkcję dla osób uzależnionych od filmów z kotami. Program przypomni bowiem o konieczności snu, sugerując potrzebę odpoczynku.

YouTube jest miejscem, w którym znajdziemy miliony filmów na praktycznie każdy temat. Wiele osób ma więc problem z oderwaniem się od serwisu, oglądając filmy jeden po drugim i po każdym wmawiając sobie, że to ostatni na dziś. Można wówczas całkowicie się zatracić i nie zauważyć, że właśnie przesiedzieliśmy całą noc oglądając ciekawe materiały. Wiem to po sobie.

Jeśli również należysz do takiej kategorii użytkowników, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Portal wprowadził bowiem w mobilnej aplikacji nową funkcję, która przypomni o potrzebie snu. Jest to specjalny przypominacz, w którym możemy wprowadzić godzinę o jakiej zwykle chodzimy spać. Gdy nadejdzie już ten czas, aplikacja automatycznie wyświetli nam powiadomienie o konieczności odpoczynku.

Funkcja oferuje dwie opcje. Pierwsza wyświetla powiadomienie podczas oglądanego wideo, natomiast druga zaprezentuje je po zakończeniu filmu. Mamy również możliwość włączenia drzemki dla przypominacza. Zniknie więc tylko tymczasowo i powróci po paru minutach lub wyłączy się całkowicie.

Aby skorzystać z nowej funkcji, musimy zalogować się do aplikacji YouTube za pomocą konta Google. Następnie wchodzimy do ustawień, gdzie znajdujemy odpowiednie opcje. Dodam, że dystrybucja nowej funkcji właśnie ruszyła, więc nie wszyscy użytkownicy Androida oraz iOS otrzymają ją od razu.

YouTube

Źródło

You may also like...