Youtuber zbudował latający odkurzacz

Właściciel jednego z kanałów na YouTube pochwalił się swym najnowszym wynalazkiem. Jest nim zrobotyzowany odkurzacz wyposażony w funkcję latania.

Odkurzacz to urządzenie, które pełni tylko jedną funkcję, a jest nią utrzymanie naszego domu w czystości. Okazuje się jednak, że jest to bardzo wdzięczny obiekt do modyfikacji, którego można wyposażyć w wiele nowych funkcji. Szczególnie duże możliwości w tej materii mają odkurzacze roboty, coraz popularniejsze w naszych domach.

Parę tygodni temu informowałem o przejawie inwencji twórczej jednego z youtuberów, którzy zmienił odkurzacz Xiaomi w odtwarzacz muzyczny. Dziś mam nieco bardziej zwariowany pomysł w postaci odkurzacza latającego. Skonstruował go jeden z youtuberów, wykorzystując w tym celu tani sprzęt kupiony na Amazonie. Po doposażeniu go w wirniki powstał gadżet, który w zasadzie przestał być normalnym odkurzaczem.

Po takiej modyfikacji nie jest to już sprzęt, którym możemy posprzątać mieszkanie. Użyteczność jego podstawowej funkcji, po wprowadzonych zmianach stała się bowiem mocno ograniczona. Mimo to pomysł wygląda bardzo ciekawie i może w przyszłości podchwycą go producenci sprzętu AGD.

Wystarczy bowiem wyobrazić sobie jakie to mogłoby przynieść korzyści. Producenci mogliby budować odkurzacze, które samodzielnie pokonają schody i dzięki temu mogłyby sprzątać cały dom. Użytkownik nie musiałby więc przenosić sprzętu pomiędzy piętrami i nie musiałby wykonywać dodatkowej pracy.

odkurzacz

Źródło

You may also like...