Za żart w grze online trafił do więzienia

Zapewne nie raz spotkaliście się z werbalną agresją podczas zabawy w jakiejś grze online i byliście atakowani wulgaryzmami, a także obrażani na różne sposoby. Zwykle ignorujemy takich idiotów, ale czasem zdarza się, że mocno przesadzą. W USA za takie coś mogą zostać skazani na odsiadkę.

W lutym bieżącego roku Justin Carter, nastolatek z Teksasu, spędzał czas grając w popularne MOBA zatytułowane League of Legends. W pewnym momencie jeden z graczy nazwał go szaleńcem. Carter, zamiast zignorować ten komentarz, poszedł na całość odpowiadając, że to prawda i ma tak nawalone we łbie, iż wkrótce zawita do szkoły pełnej dzieci, by pożreć ich bijące jeszcze serca. Carter zakończył swą wiadomość skrótami lol oraz jk, które oznaczały, że to po prostu żart.

Jednak pewna Kanadyjka wzięła to na poważnie. Sprawdziła w sieci, że Carter mieszka w pobliżu szkoły, więc nie zastanawiając się długo, wezwała policję. Miesiąc później Carter odpoczywał już za kratkami, spędzając tam swe 19-te urodziny.

Niewykluczone też, że pozostanie tam do 27 urodzin, ponieważ w związku z tym wybrykiem, może zostać skazany na 8 lat więzienia. Władze uznały bowiem jego wybryk za zagrożenie terrorystyczne i jeśli zostanie uznany winnym, odsiedzi właśnie taki wyrok.

Ojciec Cartera uważa, że władze przesadzają, zaś grożący mu wyrok jest niewspółmierny do dokonanego czynu. Dlatego też uruchomił petycję skierowaną do Grega Abbota, prokuratora generalnego Teksasu, licząc na to, że ten uwolni jego syna. Pierwsze przesłuchanie w tej sprawie odbędzie się 1 lipca.

Można odnieść wrażenie, że kara rzeczywiście jest mocno przesadzona, ale z drugiej strony Amerykanie teraz dmuchają na zimne, gdyż w przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że jakiś uczeń wypisywał podobne groźby w sieci, a potem wpadał do szkoły uzbrojony niczym Rambo, by je zrealizować, kładąc trupem uczniów i nauczycieli. Nie można więc lekceważyć podobnych wpisów, nawet jeśli jest to żart.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...

1 Response

  1. panochman pisze:

    yyy ten screen to z summoners rift ?
    chyba jednak nie bo golemy nie stoją w miejscu barona