Android 7.0 dla Sony Xperia X Performance

Sony Xperia X Performance jest kolejnym smartfonem, którego użytkownicy mogą się już cieszyć najnowszym systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat. Na razie jest on dostępny tylko na wybranych rynkach.

Pisałem już dziś, że T-Mobile udostępniło Androida 7.0 Nougat dla modelu LG G5. Nie jest to bynajmniej jedyny model smartfona, który w tym tygodniu dostał najnowszą wersję systemu operacyjnego.Sony udostępniło bowiem nowego Androida dla modelu Xperia X Performance. Pojawił się on niemal miesiąc po rozpoczęciu programu beta testów nowej platformy na tym urządzeniu. Należy jednak mieć na uwadze, że na razie nowy system nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników tego sprzętu.

Jego dystrybucja ogranicza się na razie tylko do Autralii. Rosji oraz Ameryki Łacińskiej, ale można założyć, że w niedalekiej przyszłości pojawi się on także na pozostałych rynkach. Aktualizacja oznaczona jest numerem 39.2.A.0.327 i przeznaczona dla modeli Xperia X Performance (F8131) oraz Xperia X Performance Dual (F8132).Dodam, że jest to pierwszy smartfon Sony, który otrzymał ten system, ale z pewnością nie jedyny. Dostaną go jeszcze takie modele, jak Xperia XZ, Xperia X, Xperia X Compact, Xperia Z5 (wszystkie wersje), Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia XA oraz Xperia XA Ultra.

Wymienione modele otrzymają aktualizacje prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Źródło: Xperiablog.net

You may also like...