Oficjalny Android Pie dla Galaxy S9 pozbawiony jest popularnej funkcji

System Android 9.0 Pie udostępniony smartfonom Galaxy S9/S9+, nie posiada popularnej funkcji. Zabrakło w niej opcji Adoptable Storage, choć jej obecność sugerowała beta.

W miniony poniedziałek Samsung zrobił prezent użytkownikom smartfonów Galaxy S9/S9+, udostępniając aktualizację do systemu Android 9.0 Pie. Bliższe oględziny nowej wersji oprogramowania ujawniły jednak brak istotnej funkcji, która miała się w nim znaleźć.

Udostępnione wcześniej wersje beta sugerowały bowiem, że pełna wersja systemu otrzyma funkcję Adoptable Storage. Mogło to świadczyć o tym, że producent wreszcie zdecydował się zaimplementować ją do urządzeń z rodziny Galaxy.

Adoptable Storage pojawiła się na rynku jako część systemu Android Marsmallow i umożliwia wykorzystanie karty microSD do rozszerzenia wbudowanej pamięci flash. Użytkownik może bowiem ją sfomatować, by następnie instalować na niej oprogramowanie dokładnie w taki sposób jak w pamięci wewnętrznej. Funkcja jest niezwykle użyteczna w przypadku modeli budżetowych, które pamięci flash z reguły posiadają bardzo mało. Dzięki temu stosunkowo tanim kosztem możemy ją powiększyć nawet kilkukrotnie. Wprawdzie karta pamięci jest wolniejsza od pamięci wbudowane, ale było to lepsze niż nic.

Oczywiście teraz, gdy smartfony posiadają coraz częściej 256 GB pamięci lub więcej, nowa funkcja jest już mniej przydatna. Jednak nadal wiele osób mogłoby zechcieć z niej korzystać, zamiast płacić więcej za smartfon oferujący większą pamięć.

Adoptable Storage

Źródło: Sammobile.com

You may also like...