Apple planuje elastyczną baterię do iPhone

W sieci pojawił się kolejny patent Apple, który może wskazywać w jakim kierunku koncern chce rozwijać urządzenia mobilne. Patent dotyczy bowiem elastycznej baterii, która może znaleźć się na pokładzie modelu iPhone.

Producenci smartfonów w ostatnim czasie coraz aktywniej eksplorują koncepcję składanych smartfonów, które być może za kilka lat staną się standardem. W przyszłości być może też przekształcą się w urządzenia elastyczne, które będzie można zwinąć i złożyć do kieszeni. Aby jednak taką wizję zrealizować, potrzebne są odpowiednie podzespoły.

Apple już nad takimi pracuje, gdyż do sieci wyciekł należący do firmy patent, opisujący elastyczną baterię, którą mógłby za jakiś czas otrzymać iPhone. Patent nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat nowej technologii, ale nie da się ukryć, że taka konstrukcja akumulatora otworzyłaby przed producentem wiele nowych możliwości. Dzięki temu możliwe byłoby wykorzystanie wolnej przestrzeni w obudowie w bardziej efektywny sposób. Pozwoliłoby to wówczas upakować większy akumulator, co znacznie wydłużyłoby czas działania telefonu.

Oczywiście nie można też pominąć plotek, które sugerują iż firma z Cupertino planuje stworzyć składany smartfon. Nowy model miałby ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku i wówczas taka bateria byłaby niezwykle użyteczna. Pamiętajmy jednak, że jest to tylko pomysł i nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanie wykorzystany.

iPhone

Źródło: Digitaltrends.com

You may also like...