Apple powróci do czytników odcisków? Firma jest zainteresowana nową technologią

Apple może powrócić montowania w swym sprzęcie czytników odcisków palców. Firma jest zainteresowana nowymi modelami, montowanymi w wyświetlaczach urządzeń.

Firma z Cupertino przez wiele lat była przywiązana do czytników odcisków palców, które montowała w swym sprzęcie. Wykorzystywano je nie tylko do odblokowywania telefonów, ale ostatnio również autoryzowania transakcji realizowanych za pośrednictwem Apple Pay.

Pojawienie się na rynku iPhone’a X zmieniło jednak podejście Apple do tego wyposażenia. Firma przyznała potem, że projektując nowego smartfona nie rozważała nawet zainstalowania w nim Touch ID. Mogło to oznaczać, że amerykański koncern na dobre zrezygnuje z tej technologii, zastępując ją systemem Face ID. W praktyce okazało się jednak, że system rozpoznawania twarzy wcale nie jest tak dobrym rozwiązaniem. Pomijając już fakt, że można go oszukać przy pomocy maski, to niezbyt dobrze działa przy słabym świetle. W takich sytuacjach wymusza na użytkownikach wiele prób odblokowania.

Witryna Patently Apple sugeruje więc, że amerykański koncern może zdecydować się na powrót do montowania fizycznych czytników linii papilarnych. Nie byłyby to jednak doskonale znane sensory Touch ID, lecz nowe ich wersje montowane w wyświetlaczach. Zdaniem witryny, producent jest bardzo zainteresowany nową technologią. Strona cytuje raporty z Tajwanu, które twierdzą, że niektóre firmy specjalizujące się w technologii zabezpieczeń biometrycznych, rywalizują o umowy z Apple. Ponoć są to te same przedsiębiorstwa, które już dostarczają jej czujniki Touch ID przeznaczone do najtańszych iPadów.

Pamiętajmy jednak, że powyższe doniesienia są nieoficjalne, więc nie muszą być prawdziwe. Z drugiej jednak strony, przestawienie się na czytniki wbudowane w ekran, mogłoby być dla Apple bardzo korzystne. Poprawiłoby bowiem wygodę korzystania ze smartfonów, ponieważ obecnie Face ID obsługuje tylko jedną osobę. Jeśli więc członkowie rodziny chcieliby skorzystać z naszego telefonu, muszą wpisywać kod. Czytnik może natomiast być obsługiwać kilku użytkowników. Wystarczy więc zapisać ich odciski w pamięci i każdy wówczas otrzyma dostęp do urządzenia.

czytników odcisków

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...