Bezprzewodowy przełącznik Xiaomi ułatwi sterowanie naszym sprzętem

Xiaomi Wireless Switch Bluetooth Version to kolejny gadżet chińskiej firmy, stworzony dla inteligentnego domu. To bezprzewodowy przełącznik o wielu funkcjach, który może też pełnić funkcję dzwonka do drzwi.

Xiaomi produkuje coraz więcej inteligentnych urządzeń domowych, które znacznie ułatwiają nam życie. Xiaomi Smart Blender przygotuje nam sok lub ugotuje zupę, zaś filtr wody Xiaomi Mijia Water Purifier 1600G usunie z niej wszelkie zanieczyszczenia. Te inteligentne urządzenia oferują kilka możliwości sterowania ich pracą, a teraz chińska marka oferuje kolejną w postaci bezprzewodowego przełącznika.

Gadżet nazywa się Xiaomi Wireless Switch Bluetooth Version i jest przełącznikiem o rozbudowanej funkcjonalności. Gadżet o średnicy 50 mm i grubości 13 mm może kontrolować wiele urządzeń kompatybilnych z firmowym ekosystemem Mijia, pozwalając sterować nimi zdalnie. Łączy się z nimi bezpośrednio przez Bluetooth 5.0 lub poprzez kompatybilny sprzętu wyposażony w bramki mesh gateway, jak Xiaomi AI Speaker, czy Xiaomi Multi-Mode Gateway 2.

Xiaomi Wireless Switch Bluetooth
Źródło: Xiaomi

Urządzenie jest programowalne, a więc nie tylko można je przypisać do różnych urządzeń, ale też określać co ma robić. Przycisk pozwala więc sterować pojedynczą lampą, ale umożliwia też stworzenie całej sceny aktywowanej jednym wciśnięciem. Gdy np., chcemy obejrzeć ulubiony serial, wciśnięcie przycisku zaciągnie inteligentne rolety, przygasi światło, a także włączy telewizor. Co ciekawe, przycisk może też pełnić funkcję dzwonka do drzwi i wystarczy jedynie przykleić go do ściany na zewnątrz mieszkania.

Urządzenie ma bardzo szybki czas reakcji wynoszący maksymalnie 350 ms, zaś jego trwałość szacowana jest na 50 tys. aktywacji. Bateria CR2032 powinna natomiast wystarczyć na około dwa lata użytkowania. Można go przykleić praktycznie wszędzie, gdyż producent dostarcza w zestawie taśmę samoprzylepną.

Xiaomi Wireless Switch Bluetooth
Źródło: Xiaomi

Przełącznik Xiaomi Wireless Switch Bluetooth Version dostępny jest na platformie Xiaomi Youpin w przeliczeniu za 25 zł. Na razie można go zamawiać tylko w Chinach i nie wiadomo kiedy trafi na zachodnie rynki.

Źródło

You may also like...