Cyberpunk 2077 uruchomiony na Nintendo Switch

Choć Cyberpunk 2077 oficjalnie nie wyszło na Nintendo Switch, to grę można na tej konsoli uruchomić. Wystarczy wykorzystać w tym celu platformę Google Stadia.

Cyberpunk 2077 to jedna z największych, ale też najbardziej kontrowersyjnych premier tego roku. Gra jest tak bardzo zabugowana, że wielu posiadaczy konsol zdecydowało się odzyskać pieniądze za wadliwy produkt, w czym pomagają Sony i Microsoft. Jakby tego było mało, inwestorzy pozwali CD Projekt, oskarżając firmę o wprowadzenie ich w błąd.

Polska produkcja dostępna jest oficjalnie na pecety oraz konsole Microsoftu i Sony, ale nie można na niej grać w Nintendo Switch. Wersja dla sprzętu Nintendo nie jest na razie dostępna, co jednak nie oznacza, że nie da się na tej konsoli uruchomić wspomnianej gry. Zrobił to jeden z youtuberów, wykorzystując w tym celu platformę Google Stadia.

Jest to serwis, który umożliwia zabawę pecetowymi grami na różnym sprzęcie. W zasadzie wymagane jest do tego połączenie internetowe oraz przeglądarka Chrome, zaś Switch posiada te dwa elementy. Oczywiście to nie oznacza, że można tak po prostu odpalić grę na tym sprzęcie.

Cyberpunk 2077

Wymagana jest bowiem instalacja na nim aplikacji Stadia Android, która pozwala zainstalować na nim Androida. To zupełnie inna szkoła jazdy, gdyż instalacja Androida na Switchu wbrew pozorom nie jest taka łatwa. I choć aplikacja ją upraszcza, to nadal potrzeba pewnego poziomu wiedzy. Poza tym istnieje potencjalne ryzyko zbrickowania konsoli, więc warto wiedzieć co się robi.

Gdy jednak mamy wiedzę i doświadczenie, to możemy uruchomić Cyberpunk 2077 na sprzęcie Nintendo. Gra działa bez żadnych modyfikacji w trybie telewizyjnym w rozdzielczości 1080p oraz wykorzystuje Joy-cony. A jak to wygląda, zobaczycie na poniższym wideo.

Źródło

You may also like...