Dell przerabia komputery na biżuterię

Dell wymyślił ciekawy pomysł na recykling zużytych komputerów, zapewniając sobie równocześnie niezły zarobek. Firma sprzedaje biżuterię wykonaną ze starych płyt głównych.

Elektroniczne odpady z roku na rok stanowią coraz większy problem. Elektronika użytkowa starzeje się bowiem w szybkim tempie, a stare urządzenia zamiast poddawać recyklingowi, wyrzuca się na rosnące stosy wysypisk śmieci.

Tymczasem takie odpady to prawdziwa żyła złota, gdyż zawierają mnóstwo cennych metali, które można odzyskać. Nie jest to jednak proces zbyt wydajny, ani tym bardziej tani, ale warto uruchamiać programy recyklingu choćby po to, by nie zanieczyszczać środowiska. Okazuje się jednak, że można na tym nieźle zarobić.

Dell postanowił uruchomić jeden z takich programów, który może zachęcać do ponownego przetwarzania elektroniki. Firma nawiązała współpracę z popularną aktorką Nikki Reed, znaną m.in. z sagi Zmierzch. Wspólnie z nią stworzyła nową, limitowaną linię biżuterii, składającą się z pierścionków, spinek do mankietów oraz kolczyków. Najciekawsze jest to, że kolekcja wykonana z 14 i 18-karatowego złota, powstała z kruszcu odzyskanego ze starych płyt głównych domowych komputerów.

Ceny produktów zaczynają się od 78 dolarów za niewielki pierścionek, a kończą na 348 dolarach za parę spinek do mankietów. Produkty nie są jeszcze dostępne, ale można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie sklepu.

biżuterię

Źródło: Bayouwithlove.com

You may also like...