Electra prezentuje elektryczny jednoślad dla fanów stylu retro

Café Metro Go! to najnowsza propozycja elektrycznego jednośladu firmy Electra Bike. Rower pod konstrukcją w stylu retro, skrywa nowoczesną technologię i mocny silnik.

Rowery elektryczne zazwyczaj nie osiągają dużych prędkości, gdyż konstruktorom zależy na tym, by zapewnić jak największy zasięg. Tymczasem większa prędkość znacznie szybciej wyczerpuje wbudowane akumulatory. Electra Bikes ma jednak nieco inne podejście do tej kwestii i jej najnowszy rower jest bardzo szybki.

Model Café Metro Go! adresowany jest do fanów stylu retro, co widać szczególnie po konstrukcji ramy oraz klasycznym siodełku. Wygląd ten skrywa jednak całkowicie nowoczesną technologię i osprzęt, który zapewnia jednośladowi bardzo dużą prędkość. Dzięki silnikowi Bosch Performance Speed oraz baterii o pojemności 500 Wh, możemy rozpędzić się nim do niemal 45 km/h.

Producent zadbał nie tylko o szybkość, ale też komfort jazdy. Rower nie jest więc napędzany typowym łańcuchem, lecz paskiem z włókna węglowego. Dzięki temu posiada jeden z najcichszych napędów na rynku, a dodatkową zaletą jest to, że jest bezobsługowy. Nie trzeba bowiem regularnie smarować i czyścić łańcucha, jak w tradycyjnym rowerze.

W Café Metro Go! zastosowano najwyżej klasy podzespoły i materiały. Na przykład rama 6061-T6 jest hydroformowana, a dodatkowo wzbogacono ją o imitację zbiornika paliwa. Natomiast uchwyty kierownicy, siodełko oraz etui na narzędzie wykonano z wysokiej jakości naturalnej skóry. Nie zapomniano też o wydajnych hamulcach tarczowych oraz oświetleniu LED umożliwiającym jazdę w nocy.

Tak wykonany rower nie jest jednak tani. Electra Bike wyceniło go bowiem na 4500 dolarów, ale jeśli chcecie go kupić, to warto się pospieszyć. Jednoślad jest bowiem limitowaną edycją, więc powstał w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Electra Bike

Electra Bike

Electra Bike

Electra Bike

Electra Bike

Electra Bike

Źródło: Electrabike.com

You may also like...