Fortnite: nowe tryb audio ułatwi namierzenie przeciwnika

Epic Games wzbogaciło Fortnite o nowe ustawienia audio dotyczące dźwięku przestrzennego. Dzięki nim gracze łatwiej namierzą swych przeciwników, bez względu na ich lokalizację.

W strzelankach sieciowych niezwykle istotną kwestią jest lokalizacja przeciwnika. Im szybciej ustalimy jego pozycję, tym mamy większą szansę go wyeliminować, zanim on to zlikwiduje nas. Czasem nawet ułamek sekundy decyduje o tym, który z nas straci swe wirtualne życie. Wykorzystujemy w tym celu dźwięk przestrzenny, który pozwala ustalić jego pozycję na podstawie odgłosu kroków, strzałów itp. Dlatego istotne jest by gra zapewniała kompleksową jego obsługę.

W przypadku Fortnite dość dobrze zrealizowano pozycjonowanie dźwięku, ale tylko w jednym poziomie. Tymczasem w tej grze wróg może znajdować się nad lub pod naszą postacią, skąd rozpocznie atak. Wówczas dokładne ustalenie jego pozycji nie jest już tak proste jak mogłoby się wydawać.

Na szczęście twórcy gry wprowadzili do niej kilka zmian, które powinny to uprościć. Stworzy bowiem zupełnie nowe ustawienia dźwięku o nazwie 3D Headphones. Znajdziemy je w ustawieniach gry, gdzie znajduje się specjalny suwak włączający wspomnianą opcję.

Oczywiście aby w pełni skorzystać z nowej możliwości, najlepiej grać w nałożonych słuchawkach i to takich, które odcinają nas od hałasu otoczenia. A jak nowa opcja wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym wideo, które prezentuje jej możliwości.

Fortnite

Źródło

You may also like...