Samsung daje szansę Galaxy S7. Smartfon znowu będzie otrzymał aktualizacje

Samsung zdecydował, że Galaxy S7 i S7 edge nadal będą otrzymywały kwartalne poprawki bezpieczeństwa. To pomoże lepiej chronić smartfony przed hakerami.

Producenci smartfonów zazwyczaj bardzo krótko wspierają swe urządzenia. Już po dwóch latach sprzęt przestaje dostawać aktualizacje systemowe. Natomiast wkrótce potem producent wstrzymuje też dystrybucję poprawek bezpieczeństwa chroniących przed zagrożeniami płynącymi z sieci.

Taki właśnie los spotkał niedawno dwa flagowe smartfony Samsunga, mianowicie Galaxy S7 oraz S7 edge. W czerwcu bieżącego roku producent ogłosił, że oba modele są już za stare na kwartalne poprawki bezpieczeństwa. Telefony przeniesiono więc do grupy najmniej istotnych urządzeń co oznaczało, że będą dostawać aktualizacje jedynie sporadycznie. Zamiast regularnych aktualizacji, mogłyby je otrzymać dopiero wówczas, gdyby pojawiło się wyjątkowo duże zagrożenie. W ten sposób mniej ważne luki nie byłyby łatane, a to mogłoby narażać ich posiadaczy.

Pomysł Samsunga nie spodobał się użytkownikom tych modeli, a najwyraźniej jest ich wciąż na tyle dużo, że wymusili na producencie zmianę decyzji. Koncern poinformował właśnie, że wspomniane modele powracają do poprzedniej grupy ważności. Ponownie będą więc otrzymywały kwartalne poprawki bezpieczeństwa.

To dobra wiadomość dla posiadaczy tego kilkuletniego wprawdzie, ale nadal bardzo funkcjonalnego sprzętu. Poprawki dadzą im bowiem pewność, że hakerzy nie dostaną się tak łatwo do ich smartfonów i nie przejmą nad nimi kontroli.

Galaxy S7

Źródło: Samsungmobile.com

You may also like...