Galaxy S9 może mieć głośniki stereo

Samsung dotąd nie stworzył smartfona wyposażonego w głośniki stereo, choć wielu rywali ma takie w swej ofercie. Być może pierwszymi modelami posiadającymi taką funkcje, będą Galaxy S9 oraz S9+.

Do tej pory producenci smartfonów niespecjalnie przywiązywali wagę do jakości oferowanego dźwięku wydobywającego się z głośników. Większość urządzeń posiada więc głośniki monofoniczne, które oferują niezbyt dobrą jakość dźwięku. W ostatnich latach sytuacja na tym polu uległa jednak zmianie i obecnie część modeli posiada głośniki stereofoniczne.

Samsung w tej materii został na razie w tyle i nie ma w swej ofercie sprzętu z głośnikami stereo. Producent wprawdzie chciał wyposażyć w nie model Galaxy S8, ale nic z tego nie wyszło. Być może uda się to zmienić w przypadku Galaxy S9. W sieci pojawiły się bowiem plotki sugerujące, że takie głośniki znajdą się w nadchodzącym flagowcu.

Źródło twierdzi, że zarówno S9, jak i S9+ otrzymają podwójne głośniki Dolby Surround, zestrojone przez specjalistów z firmy AKG, z którą Samsung od jakiegoś czasu współpracuje. Rzecz jasna informacja jest nieoficjalna, więc na razie należy do niej podchodzić z dużą rezerwą. Taki sprzęt byłby jednak bardzo przydatny podczas oglądania filmów na smartfonie i korzystania z takich usług jak Netflix, czy HBO Go.

Przy okazji poznaliśmy trochę nowych szczegółów dotyczących Bixby Vision. To znana z S8 funkcja pozwalająca m.in., identyfikować obiekty w prawdziwym świecie oraz tłumaczyć tekst. Do tej pory nie robiła tego jednak w czasie rzeczywistym, ale to zmieni się w Galaxy S9. Samsung planuje bowiem przestawić zmienić dostawcę technologii rzeczywistości rozszerzonej na Google, co zwiększy możliwości w tym zakresie. Dzięki temu użytkownik będzie mógł również otrzymać szczegółowe informacje o punktach orientacyjnych, na które skieruje kamer smartfona.

Galaxy S9

Źródło: Sammobile.com

You may also like...