Samsung Galaxy Z Flip rzuca rękawicę Motoroli Razr

Impreza Unpacked 2020 była również miejscem prezentacji najnowszego składanego smartfona Samsung Galaxy Z Flip. Sprzęt zaskakuje nowym kształtem i funkcjami.

Ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy modelu Galaxy Fold pokazało, że konsumenci bardzo chętnie kupują składane smartfony. Samsung idzie więc za ciosem i wypuszcza kolejny model. Dziś firma zaprezentowała najnowszą propozycję w postaci Galaxy Z Flip, którą mieliśmy okazję obejrzeć podczas Unpacked 2020.

Galaxy Z Flip już na pierwszy rzut oka znacznie różni się od swego poprzednika. Mamy tu do czynienia z całkowicie nową konstrukcją, która składa się w pionie. To rozwiązanie sprawia, że sprzęt jest mniejszy, a przy tym bardziej poręczny. Jego wymiary są bowiem zbliżone do standardowego smartfona, zaś po złożeniu jeszcze łatwiej mieści się w kieszeni lub torebce.

Zupełnie nowa konstrukcja

Smartfon posiada 6,7″ wyświetlacz Dynamic AMOLED, którego proporcje wynoszą 22:9, zaś rozdzielczość to 1080 x 2636 pikseli. W poprzednim modelu największym problemem była kwestia ochrony ekranu przed uszkodzeniami. Producent zastosował bowiem folię, przez co wyświetlacz można było bardzo łatwo zarysować. W nowym modelu chroni go więc Ultra Thin Glass. To cieńsze od ludzkiego włosa szkło, które zapewnia odpowiednią ochronę przed rysami. Trzeba jednak pamiętać, że jest bardzo kruche, więc upuszczanie telefonu na ziemię jest wyjątkowo niewskazane.

Samsung Galaxy Z Flip

6,7″ panel nie jest jedynym ekranem, jakie znalazły się w tym modelu. Na zewnątrz obudowy umieszczono drugi ekran 1,1″ Super AMOLED, który pokrywa szkło Gorilla Glass 6. Panel służy do prezentacji powiadomień, ale możemy go również wykorzystać podczas robienia sobie selfie.

Samsung Galaxy Z Flip

Pod maską, podobnie jak w rodzinie Galaxy S20, pracuje Snapdragon 865, który połączono z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci użytkowej. Zastosowana tu pamięć flash to UFS 3.0, a więc oferuje wysoką przepustowość, co naturalnie korzystnie wpłynie na zapisywanie danych oraz uruchamianie aplikacji.

Samsung Galaxy Z Flip

Na zewnątrz obudowy znajdują się dwa aparaty, mianowicie 12 MP sensor f/1.8 z pikselami o rozmiarze 1.4µm. Towarzyszy mu 12 MP soczewka szerokokątna z przysłoną f/2.2. Kamera wewnętrzna ma 10 MP i przysłonę f/2.4, a dzięki możliwości zgięcia telefonu pod różnym kątem, może służyć też do wideorozmów.

Samsung Galaxy Z Flip

Produkt posiada także stereofoniczne głośniki strojne przez specjalistów z AKG, a jego bateria o pojemności 3,300 mAh, lecz prędkość jej ładowania ograniczono do 15 W. Pracą sprzętu zarządza natomiast Android 10 z interfejsem One UI 2.0.

Galaxy Z Flip do sprzedaży trafi już 14 lutego w cenie 1500 euro. Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne, mianowicie złota, czarna oraz purpurowa.

Źródło

You may also like...