Gamescom 2021 odbędzie się zgodnie z planem. Impreza będzie w formie hybrydowej

Tegoroczna edycja największej europejskiej imprezy dla fanów gier odbędzie się zgodnie z planem. Gamescom 2021 ma być zorganizowane w formie hybrydowej, a więc częściowo z udziałem publiczności, a częściowo w sieci.

Koronawirus w zeszłym roku spowodował odwołanie wielu imprez branżowych, w tym także największych europejskich targów gier komputerowych Gamescom. Wprawdzie na razie nie udało się opanować sytuacji epidemicznej, to dzięki szczepieniom wygląda ona znacznie lepiej niż w ubiegłym roku. Graczy ucieszy więc informacja przekazana przez organizatorów, że Gamescom 2021 odbędzie się zgodnie z planem.

Impreza w tym roku będzie jednak miała nieco inną formę niż w poprzednich latach. Organizatorzy właśnie poinformowali na oficjalnej stronie wydarzenia, że będzie to event hybrydowy. Oznacza to, że pojawi się na niej publiczność, a jednocześnie niektóre elementy mają odbywać się w rzeczywistości wirtualnej.

Dobra wiadomość jest taka, że będzie dostępna fizyczna przestrzeń dla osób pragnących osobiście wypróbować najnowsze gry. Należy jednak oczekiwać zachowania reżimu sanitarnego, a więc mniejszej liczby gości, a także systemu kolejkowego. Pojawi się także to co gracze lubią najbardziej, czyli strefa konkursów, jak również strefa biznesowa oraz stoiska deweloperów. Nie zabraknie również cyfrowych hubów, przeznaczonych dla fanów oraz firm.

Sprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się już w maju, a więc na kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem. Będzie więc sporo czasu na to, by zaplanować swój udział w imprezie, a także załatwić sobie noclegi. Dodam, że Gamescom 2021 rozpocznie się 25 sierpnia i potrwa cztery dni.

Gamescom

Źródło

You may also like...