Google Maps dostało nową funkcję. W aplikacji zapłacisz za parking

Google udostępniło kolejną aktualizację do Google Maps, która ułatwia życie kierowcom. Od teraz z poziomu aplikacji użytkownik może zapłacić za parking.

Google Maps to aplikacja, która pierwotnie służyła jako nawigacja, jednak z biegiem czasu rozbudowano ją o wiele innych funkcji. Ostatnie zmiany nie skupiały się jednak na kierowcach, dotycząc głównie biznesu, więc tym razem Google postanowiło coś zrobić dla fanów czterech kółek.

We wrześniu ubiegłego roku koncern zapowiedział wprowadzenie opcji umożliwiającej opłacanie parkingu bezpośrednio z poziomu aplikacji. Teraz koncern udostępnił obiecaną funkcję w najnowszej aktualizacji swej firmowej aplikacji. Funkcja nazywa się Pay for Parking i dostępna jest na razie na Androida, zaś użytkownicy iOS otrzymają ją w niedalekiej przyszłości.

Jak sugeruje nazwa, funkcja umożliwia zapłacenie za parking bezpośrednio z poziomu aplikacji. Płatności realizowane są za pośrednictwem Google Pay, zaś cały proces odbywa się we współpracy z firmą Passport Parking. Użytkownik może wybrać w aplikacji strefę w której chce zaparkować, a także określić długość postoju. Następnie może w prosty sposób uiścić opłatę za parking.

Niestety na razie dostępność funkcji ogranicza się tylko do 400 amerykańskich miast. Można z niej korzystać m.in., w Nowym Jorku, Los Angeles, Waszyngtonie, Bostonie itp. Google nie zdradza kiedy nowa opcja trafi do Europy i czy w ogóle kiedykolwiek to nastąpi.

Google Maps

Źródło

You may also like...