Red Dead Redemption 2 dostanie własną aplikację

Nadchodząca gra Red Dead Redemption 2 będzie współpracować ze smartfonami. Na Androida oraz iOS ukaże się aplikacja towarzysząca, która ułatwi zabawę.

Wiele popularnych gier wideo, które ukazały się na przestrzeni ostatnich lat, posiada własne aplikacje mobilne. Są to programy wspomagające rozgrywkę, dostarczające m.in., mapy lokalizacji, różnego rodzaju wskazówki, informacje na temat rozwoju wydarzeń itp.

Ich przydatność bywa bardzo różna i wielu graczy zapewne nawet nie wie, że ich ulubiony tytuł posiada taką aplikację towarzyszącą. Mimo to ich liczba rośnie i taką aplikację dostanie również nadchodząca gra Red Dead Redemption 2. Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku, otrzyma własny program na Androida oraz iOS. Aplikacja nie tylko ułatwi rozgrywkę, ale też pozwoli głębiej wkroczyć w cyfrowy świat.

Program będzie łączyć się z naszą konsolą Xbox One lub PlayStation 4, pełniąc funkcję dodatkowego ekranu. Na smartfonie uruchomimy np., mapę świata gry i ustawimy waypointy, do których będziemy zmierzać. Zapewni również dostęp do pamiętnika Artura, umożliwiając śledzenie wykonywanych misji. Gracze będą też mogli usunąć z głównego ekranu HUD’a przedstawiającego zdrowie oraz statystyki głównego bohatera i przenieść je na urządzenie mobilne.

To nie wszystkie funkcje, gdyż aplikacja do Red Dead Redemption 2 zaoferuje nam również instrukcję do gry oraz pozwoli śledzić statystyki za pomocą Rockstar Social Club. Jej premiera odbędzie się już jutro, równolegle z premierą samej gry.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Źródło: Slashgear.com

You may also like...