Google Messages wprowadza nową funkcję antyspamerską. Są jednak obawy dotyczące prywatności

Google wprowadziło właśnie do aplikacji Messages całkowicie nową funkcję chroniącą przed spamem. Pojawiają się jednak pewne obawy dotyczące prywatności, związane z jej funkcjonowaniem.

Nikt nie lubi być atakowany spamem, a tymczasem użytkownicy popularnych komunikatorów mobilnych dostają go coraz więcej. Na szczęście niektóre tego typu aplikacje, zaczynają wprowadzać specjalne systemy ochrony przed spamem. Taką właśnie opcję oferuje swym użytkownikom Google Messages, która właśnie trafiła do wybranych osób. Dodam, że funkcję wprowadzono po stronie serwerów obsługujących aplikację. Jej użytkownicy nie muszą więc niczego robić, poza posiadaniem ostatniej wersji komunikatora.

Funkcja rodzi jednak pewne obawy dotyczące prywatności korespondencji. Otóż aby opcja mogła funkcjonować, wiadomości muszą najpierw trafiać na serwery Google. Producent twierdzi, że pomoże to w identyfikacji spamerów. Dodatkowo amerykański koncern przez pewien czas będzie przechowywał numery osób, będących nadawcami oraz odbiorcami naszych wiadomości. Innymi słowy, może to oznaczać, że zapozna się z treścią naszych rozmów.

Firma zapewnia jednak, że ani treści wiadomości, ani też numery telefonów nie będą magazynowane, co powinno uspokoić użytkowników. Dodam też, że funkcja ochrony przed spamem obecna w Google Messages jest całkowicie opcjonalna i użytkownik może w dowolnej chwili ją wyłączyć.

Messages

Źródło: Support.google.com

You may also like...