SpeedCharger QC – szybka i bezpieczna ładowarka USB

Na polski rynek trafiła właśnie nowa seria ładowarek USB do urządzeń mobilnych firmy ttec. SpeedCharger QC obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, a dodatkowo może dostarczać prąd o maksymalnej mocy 18 W. Sprzęt dostępny jest zarówno w wersjach do gniazd 230 V, jak i ładowarek samochodowych.

Nowoczesne smartfony mają mocne procesory, duże ekrany i stosunkowo słabe baterie. Musimy więc ładować je często, a do tego potrzebujemy odpowiednią ładowarkę. Alternatywą dla firmowych akcesoriów jest SpeedCharger QC firmy ttec.

Nowe ładowarki dostępne są w sześciu wersjach: trzech sieciowych i trzech samochodowych. W ofercie mamy m.in. m.in. uniwersalną ładowarkę SpeedCharger QC USB Travel Charger. Dostępne są trzy jej wersje: jedna uniwersalna i dwie przeznaczone do smartfonów z Androidem i portami MicroUSB oraz USB-C. Różnią się one rodzajami dołączonych do zestawu kabli). Jest też ładowarka samochodowa SpeedCharger QC, która również dostępna jest w trzech wariantach (uniwersalna, MicroUSB oraz USB-C). Każdy z modeli wyposażony jest również w niebieską diodę informującą o trwającym ładowaniu.

Wszystkie modele z nowej serii charakteryzują się identycznymi parametrami. Obsługują wspomnianą już technologię szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0. Dostarczają też prąd o maksymalnej mocy 18 W i mają system zabezpieczający ładowane urządzenie przed przeładowaniem. Co istotne, ładowarki są też w pełni bezpieczne dla urządzeń nie obsługujących szybkiego ładowania. Potrafią bowiem automatycznie dobrać parametry podawanego prądu do wymagań ładowanego smartfona czy tabletu.

Ich zalety w pełni jednak docenią użytkownicy smartfonów obsługujących Quick Charge 3.0 (czyli m.in. wielu modeli firm HTC, LG, Nokia, Sony, Xiaomi, ZTE i wielu innych). Technologia ta pozwala bowiem naładować urządzenie nawet czterokrotnie szybciej niż przy użyciu standardowej ładowarki USB.

Nowości są już dostępne na polskim rynku, ich ceny zaczynają się od 59 zł, a możecie je kupić w tych sklepach.

SpeedCharger QC

SpeedCharger QC

SpeedCharger QC

Źródło: Tabasco

You may also like...