Nie płacisz rat za smartfon? Google go zablokuje

Google pracuje nad nową aplikacją, która pozwoli operatorowi zdalnie zablokować smartfon kupiony na raty. Narzędzie nazywa się Device Lock Controller.

Smartfony, szczególnie te z wyższej półki, są sprzętem dość drogim i wiele modeli potrafi kosztować po kilka tysięcy złotych. Z tego też powodu sporo osób kupuje te urządzenia w sprzedaży ratalnej, co stanowi dużo mniejsze obciążenie ich rodzinnego budżetu.

Czasem jednak może się zdarzyć, że stracimy pracę i pojawią się problemy finansowe, z powodu których przestaniemy płacić raty. Dla kredytodawcy stanowi to wówczas spory problem, gdyż jego klient może nadal korzystać ze sprzętu, a jego odzyskanie jest czasochłonne.

Google pracuje więc nad nowym narzędziem, które może wierzycielom bardzo pomóc. Na jego ślad wpadli specjaliści z XDA Developers, którzy odkryli w Play Store aplikację o nazwie Device Lock Controller. Jest to aplikacja, która w przypadku braku spłaty kolejnych rat, pozwoli zdalnie zablokować zakupiony sprzęt. Wówczas użytkownik będzie miał dostęp jedynie do podstawowej funkcjonalności telefonu, takich jak połączenia alarmowe.

Google wyjaśniło, że aplikacja znalazła się w Play Store przez pomyłkę. Opracowano ją bowiem dla kenijskiego operatora Safaricom, oferującego plan finansowania urządzeń z Android Go. Aplikacja powstała więc dla konkretnej firmy i nie jest to nowa funkcja dla operatorów. Według XDA chodzą jednak słuchy o planach rozszerzenia dostępności tego narzędzia.

smartfon
smartfon

Źródło

You may also like...