Google zmieni YouTube w sklep internetowy

Google planuje rozszerzenie możliwości portalu YouTube o platformę handlową. Koncern prowadzi aktualnie testy nowego pomysłu, które pozwolą kupować produkty promowane w publikowanych filmach.

Koncern Google, w przeciwieństwie do Amazonu lub Alibaby nie posiada dużego sklepu internetowego, w którym mógłby oferować szeroką gamę fizycznych produktów. Oczywiście istnieje Google Play Store, ale to zupełnie inna platforma handlowa, skupiająca się głównie na oferowaniu cyfrowej zawartości.

Firma z Mountain View chciałaby jednak to zmienić i planuje przekształcenie serwisu YouTube we własną platformę handlową. Jak donoszą źródła, koncern poprosił niektórych twórców treści o zamieszczanie w publikowanych materiałach tagów określonych produktów. Google połączy te informacje ze swymi narzędziami analitycznymi oraz zakupowymi, w celu opracowania katalogu handlu elektronicznego. Użytkownicy w przyszłości będą mogli z niego wybierać i bezpośrednio kupować produkty.

Twórcy otrzymają całkowitą swobodę dotyczącą kwestii wyborów produktów, jakie pojawią się w ich filmach. Koncern natomiast ułatwi sprzedaż bezpośrednią za pośrednictwem YouTube, integrując tę platformę z witryną handlu elektronicznego Shopify.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób portal cche zarabiać na produktach oferowanych w tej usłudze. Serwis bowiem już teraz pobiera 30 procent prowizji od reklam wyświetlanych w produkowanych filmach.

Nowy pomysł dla Google będzie niewątpliwie ogromną szansą wejścia na rynek internetowego handlu. Szczególnie że, portal jest niezwykle popularny i korzysta z niego mnóstwo osób.

YouTube

Źródło

You may also like...