Zack Nelson przetestował Huawei Mate 20 Pro. Sprawdzian ujawnił jedną wadę

JerryRigEverything ujawnił kolejną wadę nowoczesnego sprzętu mobilnego. Podczas testu modelu Huawei Mate 20 Pro, udało mu się połamać szkło ekranu.

Można założyć, że producenci urządzeń mobilnych raczej nie darzą dużą sympatią Zacka Nelsona, właściciela popularnego kanału JerryRigEverything. Jego sławne testy wytrzymałości, często ujawniają bowiem wady konstrukcyjne dostępnych w sprzedaży produktów.

Niedawno udało mu się złamać w pół najnowszą generację tabletu iPad Pro. A nieco później na jaw wyszło, że w testowanym Surface Pro 6 pękło szkło wyświetlacza. Teraz Nelson postanowił przetestować trwałość modelu Huawei Mate 20 Pro i sprawdzian znowu nie poszedł najlepiej.

Sprzęt wprawdzie dość dobrze przeszedł zwyczajową próbę zarysowania wyświetlacza przy pomocy ostrego narzędzia. Niestety test zginania nie poszedł już najlepiej. Spowodował bowiem pęknięcie szkła ochraniającego ekran. Zack przyznaje na filmie, że to raczej niezwykłe zachowanie ochronnego szkła, które wcześniej mu się nie zdarzało.

W teorii nie jest to zbyt duży problem. Ale jeśli zdarzy się nam usiąść z telefonem umieszczonym w tylnej kieszeni spodni, to może nas spotkać to samo co Zacka. Z całym testem możecie zapoznać się na poniższym wideo. Widać na nim, że w zasadzie smartfon jest całkiem odporny, gdyby nie wspomniane szkło. Niestety jego wymiana po uszkodzeniu może być problematyczna, co z pewnością będzie wiązało się z wysokimi kosztami.

Huawei Mate 20 Pro

Źródło: YouTube.com

You may also like...