Inteligentne oświetlenie Nanoleaf Lines ma nowe możliwości

Nanoleaf zaprezentowało nowy typ inteligentnego oświetlenia dla domu. Produkt nieco różni się stylistyką, pozostawiając jednak modularną budowę, dzięki której użytkownik może dopasować je do własnych preferencji.

W sklepach dostępnych jest wiele systemów oświetlenia, przeznaczonych do pracy w różnych warunkach. Jeśli jednak chcemy coś bardziej oryginalnego od zwykłych żarówek, powinniśmy zdecydować się na produkty firmy Nanoleaf, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i dużą funkcjonalnością.

Jedną z wcześniejszych jej propozycji był system Elements, składający się z heksagonalnych paneli, które można było montować według własnych upodobań. System współpracował również z muzyką, reagując na odtwarzane dźwięki, a także miał sterowanie za pomocą aplikacji lub komend głosowych.

Nanoleaf oświetli nasz dom w nowoczesny sposób

Nanoleaf

Teraz producent prezentuje nam coś nowego, mianowicie oświetlenie Nanoleaf Lines. Odchodzi ono od dotychczasowej konstrukcji, gdyż tu mamy do czynienia z czymś znacznie prostszym. Zamiast heksagonalnych modułów mamy proste elementy, z których możemy projektować złożone konstrukcje. Przypomina to nieco typowe paski ledów, jednak ma modularną budowę.

Jest to pierwszy produkt tej firmy z technologią RGB, wykorzystujący tylne podświetlenie do stworzenia nastrojowego światła. W przeciwieństwie do poprzednich systemów ten jest bardziej minimalistyczny, nie poświęcając jednak jasności. Każdy moduł odstaje od ściany na jedynie 2,5 cm, dzięki czemu uzyskamy efekt podświetlenia bez poczucia ingerencji w przestrzeń.

Nanoleaf

Dedykowana aplikacja pozwala nam na pełną personalizację oświetlenia, a także wybór jednej z wcześniej przygotowanych scen. Oczywiście można również samodzielnie zaprojektować sceny, z własną paletą kolorów i ruchem. Co ciekawe, można je również udostępniać, aby korzystali z nich inni użytkownicy.

Synchronizacja z muzyką

Oczywiście Lines posiada także wbudowany mikrofon, więc reaguje na odtwarzaną muzykę. Możemy też podłączyć źródło dźwięku za pomocą kabla AUX albo technologii Bluetooth. Oświetlenie potrafi również naśladować kolory wyświetlane na ekranie naszego monitora lub telewizora, podczas grania albo oglądania filmów. Daje to podobny efekt, jak technologia Ambilight oferowana w telewizorach Philipsa.

Nanoleaf

Oświetleniem możemy sterować za pomocą komend głosowych, a także programować grafik pracy. Można np., ustawić, aby budziło nas zamiast standardowego budzika. Produkt współpracuje również z Razer Chroma Connect. Jeśli mamy więc akcesoria Razer Chroma, takie jam myszka, klawiatura, czy słuchawki, możemy je zsychronizować z oświetleniem.

Nanoleaf Lines pojawi się w sprzedaży pod koniec listopada w cenie 199,99 dolarów za pakiet startowy. Można też dokupić oddzielne moduły sprzedawane w zestawach po 3-sztuki za 79,99 dolarów każdy.

Źródło

You may also like...