iPad Mini 6 pierwszym sprzętem Apple z czytnikiem w ekranie?

W sieci pojawiły się przecieki dotyczące najnowszego tabletu iPad Mini 6. Sugerują obecność czytnika Touch ID wbudowanego bezpośrednio w wyświetlacz urządzenia.

Od pewnego czasu pojawiają się plotki sugerujące, iż koncern Apple planuje powrócić do popularnej technologii Touch ID. Jest to doskonale znany czytnik odcisków palców, który przez lata obecny był w smartfonach tego producenta, aż zdecydowano się zastąpić go technologią Face ID.

Ta jednak nie sprawdziła się tak dobrze jak tego oczekiwano, gdyż jest nieco wolna i niezbyt dokładna. Występują też problemy z identyfikacją użytkownika, gdy nosi na twarzy maseczkę, a także gdy próbuje odblokować telefon przy słabym świetle. Czytnik był dużo wygodniejszym rozwiązaniem i amerykański producent najwyraźniej planuje go przywrócić.

Oczywiście nie chodzi tu o fizyczną jego wersję, lecz rozwiązanie znane z wielu smartfonów z Androidem, czyli sensor pod wyświetlaczem. Początkowo sądzono, że Apple najpierw udostępni go w swych smartfonach, prawdopodobnie w modelu iPhone 13. Wygląda jednak na to, że firma ma nieco inny plan i zamierza wpierw zainstalować to wyposażenie w tabletach.

Tak sugerują najnowsze przecieki dotyczące specyfikacji technicznej tabletu iPad Mini 6, udostępnione przez @xleaks. Wynika z nich, że sprzęt będzie pierwszym urządzeniem tej firmy, które otrzyma czytnik biometryczny wbudowany w wyświetlacz.

Reszta specyfikacji pozostanie bez większych zmian. Nie powinniśmy też oczekiwać, że stylistycznie urządzenie zacznie nawiązywać do nowego iPada oraz iPada Pro. Aparat nadal ma być mały, a krawędzie będą miały miękkie krzywizny znane z modeli poprzedniej generacji. Urządzenie może natomiast otrzymać nieco większy ekran od swego poprzednika, lecz bez zwiększania rozmiaru samego urządzenia.

Źródło zaprezentowało również grafikę nowego iPada bazująca na szkicach technicznych CAD, która przedstawia jego prawdopodobny wygląd.

Pamiętajmy jednak, że powyższe informacje nie są oficjalne, więc należy do nich podchodzić z dużą rezerwą. O tym czy się potwierdzą, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, gdy producent oficjalnie zaprezentuje nowy tablet.

iPad Mini 6

Źródło

You may also like...