iPhone 13 wciąż bez funkcji redukcji hałasu; Apple nie ma rozwiązania problemu

Z niewyjaśnionych przyczyn w modelu iPhone 13 nadal nie działa funkcja redukcji hałasu, poprawiająca jakość dźwięku podczas rozmów. Apple wciąż nie rozwiązało problemu.

Rozmowy przez nasze smartfony prowadzimy w bardzo różnych warunkach, często podczas silnego wiatru czy też w hałaśliwym otoczeniu. Abyśmy więc byli zrozumiali dla naszego rozmówcy, producenci wyposażają sprzęt w system redukcji hałasu doskonale znany ze słuchawek. To rozwiązanie wykorzystuje wbudowany mikrofon, aby redukować niepożądane dźwięki otoczenia, pozostawiając jedynie głos rozmówcy.

Takie rozwiązania dostępne są w smartfonach od lat, dzięki czemu doskonale słyszymy naszych rozmówców. Problem w tym, że w modelu iPhone 13, dostępnym w tych sklepach ta funkcja nie działa. Jako pierwszy zauważył ją jeden z użytkowników serwisu Reddit, który skarżył się iż funkcja redukcji hałasu nie działa w jego smartfonie.

Z dyskusji na forum Apple wynika, że nie jest to problem sprzętowy. Wielu sugerowało, że smartfon w ogóle nie oferuje funkcji redukcji hałasu. Wprawdzie specjalista ds. społeczności forum sugerował, że by użytkownicy zajrzeli do ustawień audio gdzie ponoć się znajduje. Ale żaden z nich nie mógł tam jej znaleźć.

Jeden z użytkowników twierdzi więc, że iPhone 13 nigdy nie miał opcji redukcji hałasu, co wynika z błędu obecnego w systemie iOS 15. Twierdzi, że rozmawiał ze wsparciem producenta i poinformowano go, że jest to znany błąd. Firma nad nim pracuje, ale w tej chwili nie istnieje żadne rozwiązanie.

Z dyskusji prowadzonej na portalu Reddit wynika, że problem jest obecny od 29 października, a więc od ponad dwóch miesięcy. Mimo tak długiego czasu producent wciąż go nie naprawił. Wprawdzie Apple wypuściło w tym okresie aktualizację iOS 15.2, ale niczego ona nie rozwiązała. Problem istnieje również w becie iOS 15.3.

iPhone 13

Źródło

You may also like...