iPhone pomoże chronić nasze życie

Firma z Cupertino przedstawiła kolejny patent dla telefonu iPhone. Planuje stworzyć dla niego tryb paniki, który umożliwi dyskretne powiadomienie policji w przypadku zagrożenia życia.

W dobie rosnącego zagrożenia terrorystycznego oraz wzrostu poziomu przestępczości, powinniśmy móc skuteczniej chronić swe życie. Apple pracuje nad technologią, która nam to umożliwi. Jej pomysł zakłada wyposażenie swego smartfona w tryb paniki.

Patent opisuje metody, które w przypadku gdyby zagrożone było nasze życie, pozwolą w dyskretny sposób skontaktować się z policją lub też powiadomić ratowników medycznych. Pomysł opisuje nowe metody wykonania połączenia na numer alarmowy, wykorzystujące m.in., określony odcisk naszego palca, wzór wykonany palcem na ekranie lub też ściśnięcie telefonu z określoną siłą. Te czynności mają aktywować tryb paniki, by powiadomić służby, włączyć transmisję wideo na żywo, a także dostarczyć policji lub ratownikom nasze koordynaty GPS.

Rozwiązanie to funkcjonowałoby w podobny sposób, jak działa inteligentna biżuteria, która od jakiegoś czasu jest już dostępna na rynku. Taka technologia mogłaby być bardzo pomocna, gdyż sytuacji zagrożenia życia jest całkiem sporo i nie wszystkie są związane z terroryzmem.

W marcu tego roku pewien 4-latek z Londynu, przy pomocy Siri uratował życie swej matce, która nagle zemdlała w domu. Z kolei na początku lipca inteligentny głośnik uratował życie kobiecie, która mogłaby paść ofiarą przemocy domowej ze strony swego narzeczonego.

iPhone

Źródło: Alphr.com

You may also like...