Kluczyk w smartfonie do modelu Polestar 2 zyskał nowe funkcje

Marka Polestar rozszerzyła możliwości cyfrowego kluczyka w smartfonie, dostępnego w modelu Polestar 2. Teraz oferuje on znacznie więcej funkcji, ułatwiających korzystanie z pojazdu.

Coraz więcej producentów samochodów, umożliwia właścicielom dostęp do pojazdów za pomocą cyfrowych kluczyków dostępnych w smartfonie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż kluczyk oferuje znacznie więcej funkcji niż standardowy. Z jego pomocą możemy nie tylko odblokować drzwi i uruchomić silnik, ale też odnaleźć pojazd na parkingu czy też przewietrzyć jego wnętrze.

W wielu modelach takie wyposażenie jest jednak tylko opcjonalne, natomiast w Polestar 2 stało się one standardem. Marka Polestar właśnie udostępniła aktualizację swej firmowej aplikacji dostępnej na Androida oraz iOS, która jeszcze bardziej rozszerza możliwości cyfrowego kluczyka.

Polestar 2

18 sensorów wbudowanych w pojazd, potrafi wykrywać lokalizację właściciela i reagować adekwatnie do jego aktualnej pozycji. Gdy podejdzie do drzwi, te automatycznie się odblokują. Kiedy zbliży się z zakupami do bagażnika, on również się otworzy, podobnie jak gniazdo ładowania baterii pojazdu. Nie trzeba więc klikać w telefonie na odpowiednie ikony, by odblokować drzwi lub otworzyć bagażnik, gdyż wszystko odbędzie się automatycznie.

Polestar 2

Smartfonem można także uruchomić pojazd, gdyż służy on jako cyfrowy kluczyk. Wystarczy tylko wejść do auta i usiąść na fotelu kierowcy. Samochód za pomocą sensora nacisku wyczuje obecność osoby i wówczas przełączy się w tryb jazdy.

Aplikacja ma także funkcję umożliwiającą sprawdzenie poziomu naładowania baterii pojazdu oraz pozostałego zasięgu. Z jej pomocą możemy także zdalnie ogrzać lub schłodzić kabinę i zablokować zamki. To jeszcze nie wszystkie funkcje, gdyż producent obiecuje dodanie w przyszłości nowych opcji.

Aktualizacja oprócz dodania nowych funkcji, przynosi ze sobą także łatki do błędów oraz poprawia ogólną stabilność działania aplikacji.

Źródło

You may also like...