Kurs Ethereum przekroczył 1000 dolarów

Rosnący kurs Bitcoinów wzbudza coraz więcej emocji, ale nie jest to jedyna drożejąca kryptowaluta. W górę idzie także wartość Ethereum, która po raz pierwszy przekroczyła 1000 dolarów.

W ostatnim roku kurs Bitcoinów poszybował w górę tak wysoko, że wielu ich posiadaczy stało się milionerami. Roczny zysk na zakupie tej kryptowaluty, wyniósł bowiem znacznie ponad 1000%, co wywołało prawdziwe szaleństwo, a wielu ludzi zastawiało wręcz domy, by kupić BTC.

Inne kryptowaluty także drożeją. Po raz pierwszy w historii kurs Ethereum przekroczył 1000 dolarów. To sprawiło, że kapitalizacja rynku tego cyfrowego pieniądza wynosi już ponad już 100 mld dolarów. Wzrost kursu jest szybki i całkiem spory, bo jeszcze w zeszłym miesiącu wynosił około 700-800 dolarów, jednak w ostatnich dniach skoczył aż o 40%. Obecnie obrót nią, to 13% obrotu wszystkich kryptowalut.

Trudno jednak powiedzieć jak będzie zachowywał się w tym roku i czy będzie rósł, czy zaliczy spore spadki, tak jak niedawno kurs Bitcoina. Rosnący kurs może jednak spowodować kolejny wzrost cen kart graficznych, używanych do wydobywania kryptowalut. Na szczęście ich producenci jakiś czas temu wprowadzili do sprzedaży specjalne modele, stworzone tylko do tego celu.

Ethereum

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...