Netflix potwierdza tani abonament dla smartfonów. Nie jest jednak dla każdego

Netflix oficjalnie potwierdził nowy abonament przygotowany tylko dla użytkowników smartfonów. Będzie kosztował poniżej 4 dolarów miesięcznie, ale nie jest dla każdego.

Od kilku miesięcy w sieci krążyły plotki sugerujące, iż Netflix planuje wprowadzenie do swej oferty nowego, bardzo taniego planu abonamentowego. Powstał z myślą wyłącznie o użytkownikach sprzętu mobilnego, którzy oglądają filmy i seriale na smartfonach oaz tabletach.

Pierwsze wzmianki o nowym abonamencie pojawiły się już pod koniec zeszłego roku, a pochodziły z Malezji. Tamtejsi użytkownicy otrzymali do testów nowy plan, kosztujący jedynie 4 dolary miesięcznie. Natomiast w marcu tego roku pojawiły się doniesienia z Indii, gdzie użytkownicy mogli korzystać z oferty kosztującej w przeliczeniu 3,60 dolara miesięcznie.

Netflix dotychczas milczał na temat prowadzonych testów, lecz firma wreszcie postanowiła ujawnić szczegóły oferty. Pojawiły się w kwartalnym raporcie przeznaczonym dla akcjonariuszy. Raport potwierdza, że testy nowego planu abonamentowego prowadzone są już od kilku miesięcy, a firma podjęła decyzję o oficjalnym udostępnieniu go w Indiach. Pojawi się on jako uzupełnienie obecnej oferty, a będzie oferowany już od trzeciego kwartału bieżącego roku.

Wysokości abonamentu platforma jeszcze nie podała. Sądząc jednak po dotychczasowych doniesieniach, powinna to być kwota poniżej 4 dolarów miesięcznie. Netflix liczy na to, że nowy abonament pozwoli rywalizować platformie z bardziej popularnymi oraz tańszymi alternatywami.

Netflix

Źródło: s22.q4cdn.com

You may also like...