Netflix zapowiada reality show na podstawie Squid Game

Netflix ma coraz większe plany dotyczące marki Squid Game. Platforma zapowiedziała już drugi sezon serialu, a teraz obiecuje nam reality show Squid Game: The Challenge, który bazuje na tej popularnej produkcji.

Squid Game to jedna z najbardziej dochodowych produkcji Netflixa, która przyniosła platformie niemal miliard dolarów zysku. Nic więc dziwnego, że amerykańska firma zamierza maksymalnie wykorzystać tę popularną markę, aby zapewniła jej jeszcze większe dochody.

Jak wcześniej informowałem, potwierdzono właśnie drugi sezon popularnego serialu, ale to nie wszystko co amerykańska platforma nam zaoferuje. Poinformowano właśnie o wyprodukowaniu reality show bazującego na serialu.

Produkcja nosi tytuł Squid Game: The Challenge i ma liczyć 10 odcinków. Jej scenariusz będzie opierał się na wyzwaniach, przed którymi stawiali bohaterowie serialu. Oczywiście będą one mniej zabójcze niż w oryginalnej produkcji, ale uczestnicy także mają walczyć o całkiem niezłe pieniądze. Pula nagród wyniesie 4,56 mln dolarów i nie jest to suma przypadkowa, gdyż stanowi odniesienie do uczestników zabawy, których w serialu było 456.

Netflix rozpoczął już na oficjalnej stronie nabór chętnych do uczestnictwa w reality show i poszukuje kandydatów z całego świata. Warunkiem uczestnictwa jest płynne posługiwanie się językiem angielskim. Zdjęcia do nowego programu będą kręcone w Wielkiej Brytanii i rozpoczną się w przyszłym roku. Potrwają około czterech tygodni.

Nie wiemy na razie kiedy możemy spodziewać się emisji Squid Game: The Challenge.

Squid Game The Challenge

Źródło

You may also like...