Nieoficjalna specyfikacja Galaxy S9

W sieci pojawiły się nieoficjalne szczegóły dotyczące specyfikacji nadchodzącego Samsunga Galaxy S9. Nowy model zobaczymy prawdopodobnie na CES 2018.

Miliony fanów Samsunga czekają na premierę jego najnowszego flagowca. Nie wiemy dokładnie kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane, lecz ostatnie doniesienia sugerowały, że będą to styczniowe targi CES 2018 w Las Vegas.

Możliwe, że producent faktycznie pokaże tam swój telefon, a już teraz poznaliśmy częściową specyfikację nowego modelu. Podała ją witryna Venture Beat, powołując się na anonimowe źródła, wiec nie wiadomo na ile prawdziwe są te informacje. Należy więc podchodzić do nich z rezerwą.

Witryna twierdzi, że wzornictwo nowego flagowca, podobne jak jego większej wersji S9+, będą będzie niemal identyczne jak w modelu Galaxy S8. Nie jest to akurat dużym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że producent już dokonał sporych zmian w wyglądzie sprzętu. Nie ma więc potrzeby dodatkowo go modyfikować.

Źródło twierdzi też, że nowe telefony mają być oznaczone numerami modelowymi SM-G960 i SM-G965, a zainstalowane w nich wyświetlacze AMOLED Infinity Display będą mieć odpowiednio 5,8″ oraz 6,2″. Różnice pojawią się także w ilości pamięci RAM. Mniejszy model dostanie 4 GB, natomiast S9+ otrzyma 6 GB. Większy wariant flagowca będzie też posiadał podwójny główny aparat fotograficzny.

Pamięci użytkowej w obu modelach ma być 64 GB z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD. Telefony mają też posiadać gniazdo słuchawkowe, choć to oczywiście jeszcze nic pewnego.

Inne przecieki sugerują, że Galaxy S9 dostanie także technologię rozpoznawania twarzy, podobną do tej z modelu S8. Będzie ona jednak znacznie bardziej zaawansowana, dokładniejsza, szybsza i znacznie bezpieczniejsza. Samsung ponoć zamówił już sensory 3D, które będą częścią nowego systemu. Firma planuje też pozostawić skaner tęczówki.

Pamiętajmy, że powyższe informacje nie są oficjalne i rzeczywista specyfikacja nowego telefonu może być zupełnie inna.

Galaxy S9

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...