Nowa funkcja Spotify ucieszy posiadaczy smartfonów

Spotify wprowadził nową funkcję, która ucieszy użytkowników pobierających utwory. Dzięki niej wyczyszczenie cache’u, nie usunie już ściągniętych piosenek.

Korzystanie ze streamingowych serwisów muzycznych wiąże się z koniecznością ciągłego wykorzystywania mobilnego internetu. Niestety nie każdy użytkownik ma dostęp do usługi o odpowiedniej przepustowości. Co więcej, niektórzy wykorzystują mobilny internet z limitem liczby pobranych danych. W takim przypadku każdy kilobajt kosztuje, dlatego serwisy oferują możliwość korzystania z muzyki w trybie offline, po jej uprzednim pobraniu i zapisaniu w pamięci.

Spotify również ma w swej ofercie taką opcje, lecz dotąd miała ona pewną wadę. Gdy użytkownik wyczyścił pamięć cache, wówczas kasowało to również utwory pobrane do jego pamięci. Należało więc ponownie pobierać wszystkie piosenki, co nie było zbyt wygodne.

Firma na szczęście wprowadziła małą zmianę, która eliminuje tę wadę. Od teraz użytkownicy Androida oraz iOS, mogą wyczyścić cache nie martwiąc się o utratę wszystkich pobranych piosenek. To zmiana, która ucieszy przede wszystkim osoby za słabym lub limitowanym internetem, a żeby z niej skorzystać, wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji.

Spotify

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...