Nowy składany smartfon Samsunga będzie znacznie tańszy

Według najnowszych wieści Samsung projektuje nowy składany smartfon. Urządzenie o numerze modelowym SM-F415, będzie znacznie tańsze od dotychczasowych modeli.

Samsung pokazał, że składany smartfon jest tym, na co klienci od dawna czekali. Koreańska marka niedawno wprowadziła na rynek pierwsze tego typu urządzenie, a w obecnej chwili ma już w swej ofercie kilka takich modeli i będzie ich wkrótce więcej.

Takie smartfony sprzedają się całkiem nieźle zważywszy na fakt, jaką stanowią nowość, ale daleko im do wyników sprzedaży standardowych modeli. Wszystko z powodu ceny, która jest w ich przypadku bardzo wysoka. Galaxy Fold kosztował bowiem początkowo 2000 dolarów. Natomiast Galaxy Z Flip kosztuje już wprawdzie 1380 dolarów, ale nadal jest to praktycznie dwukrotnie drożej niż typowy smartfon.

Wiele osób z pewnością chciałoby zakupić taki sprzęt, ale zaporowa cena ich do tego zniechęca. Samsung doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc według najnowszych doniesień projektuje budżetowy model ze składanym ekranem. Sprzęt nosi numer modelowy SM-F415 i ma być tańszy od wspomnianego Galaxy Z Flip.

Aby osiągnąć taką cenę, producent będzie musiał pójść na kompromis i poczynić kilka cięć. Niewykluczone więc, że jego konstrukcja będzie zbliżona do Z Flip, gdyż wówczas wystarczy zamontować jeden ekran zamiast dwóch jak w Galaxy Z Fold 2. Prawdopodobnie koncern wykorzysta też któryś ze słabszych układów Qualcomma, pozbawiony modemu 5G. Zapewne będzie to Snapdragon z serii 600. Możemy też spodziewać się ograniczeń w liczbie aparatów oraz jakości zastosowanych matryc.

Największą niewiadomą pozostaje cena nowego modelu. Jeśli jednak będzie zbliżona do standardowych smartfonów, nowy składany smartfon może osiągnąć spory sukces. Nie możemy się więc doczekać bardziej szczegółowych informacji na jego temat.

składany smartfon

Źródło

You may also like...