NVIDIA SHIELD – pierwsze własne urządzenie przeznaczone do rozrywki w salonie

Nowa konsola SHIELD z procesorem Tegra X1, systemem operacyjnym Android TV oraz usługą strumieniowania gier GRID wprowadza rozrywkę w rozdzielczości 4K do każdego domu.

Firma NVIDIA zaprezentowała NVIDIA SHIELD, pierwszą na świecie konsolę opartą na systemie Android TV, która umożliwia wyświetlanie filmów, słuchanie muzyki, a także uruchamianie wspaniałych gier i aplikacji na ekranie telewizora.

SHIELD odmieni sposób, w jaki korzystamy z cyfrowej rozrywki w domu”, powiedział Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny i prezes firmy NVIDIA. „To niezwykle wydajne i nowoczesne urządzenie rozrywkowe. Jego moc pozwala wydobyć to co najlepsze z systemu Android TV. A ponadto może przeistoczyć się w potężną maszynę do gier. Jest stworzone do gier.”

Konsola SHIELD, sprzedawana wraz z kontrolerem SHIELD, stanowi ujednoliconą platformę zapewniającą dostęp do wielu wspaniałych gier. Po pierwsze, będzie udostępnionych ponad 50 tytułów zoptymalizowanych na konsolę SHIELD, w tym takie hity jak Crysis 3, Doom 3: BFG Edition czy Borderlands: The Pre-Sequel. Gry działają wyjątkowo płynnie dzięki układowi Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym opartym na architekturze Maxwell oraz 64-bitowym procesorem centralnym.

Po drugie, gracze mogą grać w ulubione tytuły klasy AAA, w tym gry z konsol, za pomocą usługi strumieniowania gier GRID. Subskrybenci usługi GRID otrzymają dostęp do 50 gier, takich jak Batman: Arkham Origins, GRID 2 czy Metro: Last Light Redux. Każdego tygodnia usługa będzie wzbogacana o nowe tytuły. Po trzecie, w ramach usługi GRID będzie można także kupować i strumieniować nowe tytuły klasy AAA, w tym Batman: Arkham Knight i Wiedźmin 3: Dziki Gon, które zostaną wydane jeszcze w tym roku.

Wielu z wiodących deweloperów i wydawców gier bardzo pozytywnie przyjęło konsolę SHIELD i usługę GRID.

Niesamowita moc obliczeniowa układu Tegra X1 pozwoliła nam przygotować wersję gry Doom 3: BFG dla systemu Android. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie GRID zapewni branży gier.” – Tim Willits, dyrektor studia id Software

Ogromna wydajność procesora Tegra X1, w połączeniu z systemem Android TV, daje nam możliwość dotarcia do znacznie szerszej grupy odbiorców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z firmą NVIDIA i wspólnego wykorzystania nowych możliwości, jakie zapewnia nam SHIELD, w tym m.in. stworzenie zremasterowanej edycji gry Resident Evil 5, która jest już klasycznym tytułem z gatunku survival horror.” – Jun Takeuchi, dyrektor zarządzający studia CAPCOM

SHIELD zdecydowanie jest urządzeniem stworzonym do gier. Dzięki procesorowi Tegra X1 gra The Witcher: Battle Arena działa wyśmienicie na konsoli SHIELD. A dzięki usłudze GRID już wkrótce będziemy mogli dostarczyć naszym fanom nowe gry.” – Benjamin Lee, główny producent gry The Witcher: Battle Arena, CD Projekt RED

Konsola SHIELD będzie dostępna w sprzedaży od maja, a ceny rozpoczynają się od 199 USD za model z kontrolerem. Oferta dodatkowych akcesoriów obejmuje dodatkowe kontrolery, pilota oraz podstawkę umożliwiającą postawienie urządzenia pionowo. Konsola SHIELD to główny element rodziny urządzeń SHIELD, uzupełniający przeznaczony dla graczy tablet SHIELD, oraz przenośną konsolę do gier SHIELD. Więcej informacji na tej stronie.

Dane techniczne

Procesor: NVIDIA Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Maxwell i 3 GB pamięci RAM
Funkcje wideo: Urządzenie obsługuje rozdzielczość 4K / UltraHD i płynności do 60 klatek na sekundę (obsługa standardów VP9, H265, H264)
Funkcje audio: Obsługa dźwięku w systemie 7.1 i 5.1 kanałów poprzez HDMI, Odtwarzanie dźwięku o częstotliwości próbkowania do 24-bitów/192kHz poprzez HDMI i USB
Pamięć masowa: 16GB
Komunikacja bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11ac 2×2 MIMO 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 4.1/BLE
Interfejsy: Gigabit Ethernet, HDMI 2.0, Dwa gniazda USB 3.0 (Typ A)2, Micro-USB 2.0, Gniazdo MicroSD (obsługuje karty o pojemności do 128 GB), Odbiornik podczerwieni (zgodny z Logitech Harmony)
Funkcje do gier: Usługa strumieniowania NVIDIA GRID, NVIDIA GameStream
Waga i rozmiar: Waga: 23 uncji / 654 g, Wysokość: 8,3 cala / 210mm, Szerokość 5,1 cala / 130 mm, Grubość: 1,0 cal / 25mm

Źródło: Gammapr.pl

You may also like...