Odzyskał telefon przy użyciu dziewczyny i młotka

Kradzież telefonu jest zawsze bardzo irytującym przeżyciem, szczególnie że tracimy wówczas również wszystkie kontakty. Na szczęście są osoby, które się tym nie załamują, lecz używając sprytu, potrafią go odzyskać.

27-letni Nadav Nirenberg, kilka dni temu stracił iPhone’a 4, który został mu skradziony podczas jazdy taksówką. Wkrótce otrzymał email z serwisu randkowego OKCupid, do którego był zapisany, z informacją że ktoś używa jego telefonu by wysyłać wiadomości do dziewczyn.“Mogłem się zalogować na konto i podglądać wszystko co wysyłał” – powiedział Nirenberg w wywiadzie dla New York Post. “Używał nawet mego zdjęcia.”

Poszkodowany nie zamierzał jednak powiadamiać policji, lecz wspólnie z kolegą opracował diaboliczny plan odzyskania telefonu. Używając przypadkowego zdjęcia pięknej dziewczyny znalezionego w Google, założył w serwisie randkowym fałszywe konto na nazwisko Jennifer Gonzalez. Następnie używając świeżego konta, wysłał wiadomość na już posiadane konto, z kotórego korzystał złodziej, proponując mu randkę. Głupi złodziej oczywiście zgodził się, więc Nirenberg podał mu adres i zaprosił do swego domu.

Gdy wystrojony bandyta, trzymając w dłoni butelkę wina, zjawił się na miejscu, Nirenberg z młotkiem w dłoni zażądał zwrotu skradzionego telefonu. Przerażony złodziej naturalnie szybciutko go oddał, więc Nirenberg uznał, że nie będzie wnosić zarzutów, ponieważ chciał tylko odzyskać swą własność.

Następnym razem przestępca dwa razy zastanowi się zanim coś komuś ukradnie.

Źródło: Nypost.com

You may also like...