Zwykły przewód Lightning może przechwycić nasze hasła

OMG Cable to nowe narzędzie w rękach hakerów. To przewód USB-C – Lighting, w którym ukryto keyloggera, umożliwiającego rejestrowanie wszystkiego co piszemy. Haker może dzięki temu wejść w posiadanie naszych loginów i haseł.

Zazwyczaj włamanie do komputera odbywa się zdalnie, gdyż trudno jest uzyskać do sprzętu fizyczny dostęp. Powstają jednak narzędzia, które mogą to zmienić sprawiając, że niczego nieświadomy użytkownik sam takiego dostępu hakerom udzieli. I nie będzie nawet miał pojęcia, że urządzenie podłączone do jego komputera otwiera furtkę cyberprzestępcom

Takim też gadżetem jest OMG Cable opracowany przez jednego ze specjalistów ds. bezpieczeństwa. Jest to przewód z końcówkami USB-C oraz Lightning, umożliwiający podłączenie klawiatury Apple Magic Keyboard do Maca lub innego komputera. Nie mamy tu jednak do czynienia ze zwykłym kablem, lecz narzędzie hakerskim wyposażonym w keylogger rejestrujący wszystko co pisze użytkownik. Przewód tworzy także własny hotspot, aby haker mógł się z nim połączyć i pobrać zapisane przez niego informacje.

Gadżet jest niezwykle groźny, gdyż użytkownik nie ma pojęcia, że przewód rejestruje wszystko co pisze na klawiaturze. W ten sposób może więc przechwycić loginy i hasła do różnego rodzaju serwisów internetowych, a nawet kont bankowych.

Co gorsza na pierwszy rzut oka OMG Cable jest nie do odróżnienia od oryginalnego przewodu. Ma taki sam wygląd oraz długość, więc jeśli nie wiemy na co patrzymy, to nawet się nie zorientujemy, że jest to narzędzie hakera.

To jeszcze nie wszystko, gdyż kabel posiada również funkcję geofenicingu, która aktywuje jego możliwości gdy znajdzie się w określonym obszarze. Pozwala również aktywować mechanizm samozniszczenia, gdy go opuści.

Nie jest to pierwszy taki gadżet stworzony przez tego specjalistę. W 2019 roku opracował on podobne rozwiązanie, które sprzedawał wszystkim chętnym. Niewykluczone, że nowa wersja również będzie dostępna dla wszystkich chętnych.

OMG Cable

Źródło

You may also like...