ORII – smartfon zamknięty w sygnecie

Na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt smartfona, który zmieści się w dłoni. Urządzenie nazywa się ORII i zostało wykonane w formie sygnetu zakładanego na palec.

W ciągu ostatnich lat smartfony mocno urosły i obecnie najlepiej sprzedają się modele wyposażone w bardzo duże wyświetlacze. Nie wszyscy jednak kontynuują ten trend, gdyż na Kickstarterze pojawił się projekt urządzenia, które zmieścimy w dłoni.

Produkt nazywa się ORII i jest pierścieniem zakładanym na palec. Nie jest to jednak biżuteria, lecz urządzenie komunikacyjne, które pełni podobną funkcję do słuchawki bluetooth. Umożliwia więc wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych.

Nie ma jednak typowego głośnika, gdyż wykorzystuje technologię przewodnictwa kości. Innymi słowy, aby rozmawiać, musimy przyłożyć do czaszki palec, na którym będzie się znajdował ORII. Nie jest to technologia nowa i często spotkamy ją w słuchawkach dla sportowców.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Największą z nich jest oczywiście całkowita prywatność, gdyż brak głośnika oznacza iż nikt naszej rozmowy nie podsłucha. Drugą jest to, że rozmowa nie będzie zakłócana przez hałas otoczenia.

To nie wszystkie funkcje ORII. Produkt potrafi bowiem kontrolować nasz smartfon, poprzez komendy głosowe. Wykorzystuje do tego celu cyfrowych asystentów, takich jak Siri oraz Google Assistant.

Produkt do sprzedaży trafi w lutym przyszłego roku i będzie kosztował 129 dolarów. Więcej informacji na jego temat uzyskacie na stronie Kickstartera.

ORII

ORII

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...